bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2022
  • wyświetleń: 272

Dlaczego przed rozwodem warto zdecydować się na mediacje? Poznaj opinie ekspertów

Materiał partnera:

Jak się okazuje, nie zawsze rozwód jest jedynym wyjściem, a co więcej możliwe jest przeprowadzenie go w pokojowej atmosferze. Zapewne wydaje Ci się to awykonalne, przecież podczas zakończenia małżeństwa partnerami targają różne, negatywne emocje niepozwalające na dojście do porozumienia. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne mediacje prowadzone w towarzystwie doświadczonego adwokata. W niniejszym artykule przedstawimy Ci główne powody, dla których warto zdecydować się negocjacje z małżonkiem. Zapraszamy do czytania!Jak się okazuje, nie zawsze rozwód jest jedynym wyjściem, a co więcej możliwe jest przeprowadzenie go w pokojowej atmosferze. Zapewne wydaje Ci się to awykonalne, przecież podczas zakończenia małżeństwa partnerami targają różne, negatywne emocje niepozwalające na dojście do porozumienia. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą profesjonalne mediacje prowadzone w towarzystwie doświadczonego adwokata. W niniejszym artykule przedstawimy Ci główne powody, dla których warto zdecydować się negocjacje z małżonkiem. Zapraszamy do czytania!

04   rozwodznia.pl   link na stronę ZEW


Sprawdź, co musisz wiedzieć o mediacjach przed rozwodemMediacje, inaczej nazywane negocjacjami pozwalają na wypracowanie kompromisu z korzyścią dla obu stron. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na rozwiązywanie wszelkich nieporozumień. Czy warto zdecydować się na negocjacje przed złożeniem pozwu rozwodowego? Odpowiedź jest jednoznaczna - jak najbardziej! Metoda ta wiąże się nie tylko z szybkim uporaniem się z problemem, ale również niweluje konieczność wyciągania przed sądem wszystkich „brudów rodzinnych”. Oczywiście musimy zaznaczyć, że aby mediacja była możliwa do przeprowadzenia, konieczne jest wyrażenie na to zgody przez obu małżonków. Co więcej, zgodę można wycofać w każdym momencie. Negocjacje prowadzone z pomocą doświadczonego adwokata, a dokładniej mówiąc ugoda będąca konsekwencją prowadzonych rozmów, jest zatwierdzana przez sąd. Dlatego właśnie specjalista od prawa odgrywa tutaj ogromną rolę. Zawarty kompromis dotyczący zakończenia małżeństwa musi być zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi, w innym przypadku sąd nie zgodzi się na zatwierdzenie.

Dobre relacje z byłą żoną? To możliwe! Osiągniesz to u boku profesjonalistyPrzejdźmy zatem do wyjaśnienia korzyści, jakie przynosi prawidłowo przeprowadzona mediacja. Przede wszystkim pozwala na zakopanie topora wojennego i rozstanie z partnerem w neutralnych stosunkach. Szczególnie istotne jest dla par posiadających dzieci, na których negatywnie odbiją się skutki rozwodu rodziców stale walczących ze sobą. Negocjacje przyspieszają całą sprawę rozwodową. W nieco przyjemniejszych warunkach niż przed Wysokim Sądem możliwe jest ustalenie kwestii majątkowych, związanych z alimentami oraz opieką rodzicielską. Adwokat posiadający odpowiednie umiejętności pomoże w skierowaniu rozmowy na odpowiednie tory, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie zawrzeć dogodne porozumienie. Nie zwlekaj, odwiedź stronę https://www.rozwodznia.pl/sprawy-rodzinne/ i uzyskaj nieco więcej informacji o szybkim i skutecznym zakończeniu związku małżeńskiego. Nie warto rozpoczynać batalię sądową, skoro na wyciągnięcie ręki masz rozwiązanie oszczędzające wielu nerwów i stresu. Adwokaci z Chojka Kancelaria Adwokacka świadczą profesjonalne wsparcie podczas trudnych rozmów, a także służą cenną poradą, co do możliwych rozwiązań. Sprawdź dostępną ofertę i przekonaj się, że i Ty możesz zachować dobre stosunki z byłą żoną!