Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 526

Jak wybrać obraz do pokoju?

Materiał partnera:

Chcesz odmienić pomieszczenie i nieco ożywić puste, nudne ściany? Odpowiednio dobrany obraz sprawi, że z łatwością osiągniesz pożądany efekt. Jeśli nie wiesz, jak wkomponować go w przestrzeń pomieszczenia, by uzupełniał wystrój, ale go nie przytłaczał, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Sprawdź, jak dopasować obraz do pokoju, by robił nie lada wrażenie.

1.wnetrza vox obraz


Obraz do pomieszczenia glamour — luksus, ale z zachowaniem dobrego smakuEfektowne wnętrza wymagają wyjątkowych dekoracji — doskonale wiedzą o tym w szczególności wielbiciele stylu glamour. We wnętrzach o tym charakterze ceni się elegancję, bogactwo form i materiały najwyższej jakości. O tych cechach pamiętać należy także podczas wybierania obrazu do pokoju. Pasujące do stylistyki glamour modele powinny być duże, stylowe i estetycznie wykończone. Doskonały efekt osiągniesz w szczególności dzięki obrazom na szkle. Łagodne refleksy świetlne dodadzą pomieszczeniu blasku i uczynią je wizualnie bardziej przestronnym.

Do wnętrz glamour świetnie pasują obrazy, w których dominują metaliczne barwy, w szczególności złoto i srebro. Te ponadczasowe kolory, od lat kojarzone z przepychem i elegancją, fantastycznie dopełniają charakter tego rodzaju wystroju. Dobrym wyborem będą również modele, w których przeważa klasyczna czerń — pamiętaj jednak, że mogą one optycznie pomniejszać ściany, dlatego lepiej unikać ich w pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

Kolorowe obrazy — feeria barw, która ożywi każde pomieszczenieNawet odrobina koloru w dekoracjach może odmienić wnętrze pomieszczenia. Decydując się na barwne modele obrazów, możesz z łatwością ożywić nudną, pustą ścianę i nadać wystrojowi kolorytu. Puść wodze fantazji i wybierz egzemplarz, który wyrazi Twój gust i podkreśli charakter pomieszczenia. Możliwości jest naprawdę wiele, więc nie bój się eksperymentować z barwami nawet na pozór niepasującymi do wystroju pokoju, na przykład kontrastami. W ten sposób ciekawie przełamiesz monotonię wnętrza i sprawisz, że obraz stanie się jego centralnym punktem. Modne i stylowe dekoracje do domu znajdziesz na przykład w ofercie Galerii Wnętrz Domar.

To jaki nastrój wprowadzi do pomieszczenia nowa dekoracja, zależeć będzie od wybranej palety barw. Pastelowe, przydymione kolory o niskim nasyceniu nadadzą wystrojowi nostalgicznego charakteru. Czerń przełamana gdzieniegdzie jasnymi, intensywnymi barwami stworzy atmosferę tajemniczości i przyciągnie wzrok odwiedzających. Możesz także postawić na prawdziwą feerię kolorów i wybrać obraz łączący najróżniejsze barwy i ich odcienie. Każda z tych propozycji równie dobrze sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych, klasycznych oraz nowoczesnych. Najbardziej barwne modele świetnie dopełnią wystrój dziecięcego lub młodzieżowego pokoju.

Obraz do pokoju — solo czy w kilku egzemplarzach?Jeśli chcesz udekorować ścianę o dużej powierzchni, rozważ stworzenie galeryjki składającej się z dwóch lub więcej obrazów. Przykładem takiej aranżacji może być tryptyk obrazów o podobnej tematyce. Decydując się na ozdobienie ściany w ten sposób, wybierz płótna o zbliżonej palecie barw — w ten sposób uczynisz wnętrze stylowym i unikniesz wrażenia bałaganu i chaosu. Tak aranżując pomieszczenie, możesz być pewien, że zrobi ono wrażenie na odwiedzających.

W Galerii Wnętrz Domar, w wielu salonach sprzedaży znajdziesz, poza ofertą meblową, także obrazy i dekoracje.