bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1339

Co dalej z nowym zagospodarowaniem centrum Hałcnowa?

Ostateczna koncepcja zagospodarowania centrum Hałcnowa ma być gotowa w lutym przyszłego roku. O postępach prowadzonych prac w tym zakresie poinformował w mediach społecznościowych radny Bronisław Szafarczyk.

Reklama

Koncepcja zagospodarowania centrum Hałcnowa
Koncepcja zagospodarowania centrum Hałcnowa · fot. Facebook / Bronisław Szafarczyk - Radny Rady Miejs


- Trwają prace nad skorygowaniem opracowanej koncepcji w zakresie wynikającym z poczynionych uzgodnień i opinii mieszkańców zgłoszonych podczas konsultacji. Na placu przed domem kultury zwiększona zostanie ilość zieleni. Trwają prace nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który między innymi dopuścić ma możliwość budowy obiektów kubaturowych - poinformował w mediach społecznościowych radny Bronisław Szafarczyk.

Jak dodał, skorygowana koncepcja uwzględniać ma możliwość etapowej realizacji przedsięwzięcia - z elementami małej architektury w miejscu docelowych obiektów kubaturowych. - Ostateczna koncepcja ma być gotowa na koniec lutego 2023 roku - stanowić będzie załącznik do warunków przetargu na opracowanie kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji technicznej całej inwestycji - przekazał członek Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.