bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1849

Mikołajki ze strażą pożarną

8 grudnia w sobotę do bielskiej straży pożarnej zawitał Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami.

Strażackie Mikołajki zaczęły się o 14 seansem bajkowym w kinie Cinema City dla starszych dzieci, z kolei dla młodszych przewidziane były atrakcje w parku zabaw Kraina Kropka. Następnie wszystkie dzieci przybyły do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, gdzie miał zawitać Mikołaj. Na świętego nie trzeba było długo czekać po kilku głośnych nawoływaniach Mikołaj przyjechał co prawda nie z reniferami, ale na „strażackich saniach” w eskorcie samochodów strażackich.

Strażackie Mikołajki · fot. PSP Bielsko-Biała


Przed Mikołajem stało nie lada zadanie, gdyż blisko 200 dzieci czekało z niecierpliwością na swoją kolej. Na szczęście święty miał duże sanie więc udało mu się zmieścić wszystkie prezenty i nikt nie wyszedł z pustymi rączkami. W czasie gdy rozdawano paczki, dzieci mogły również zwiedzać strażnicę, gdzie na co dzień pracują ich tatusiowe, usiąść za kierownicą wozu strażackiego, a także zobaczyć wojskowego hummera, którego udostępnił dla najmłodszych 18 Batalion Powietrznodesantowy.

Po pełnym dniu wrażeń wszystkie dzieci wróciły do swoich domów z uśmiechami na twarzach i obietnicą od świętego Mikołaja, że za rok znów się spotkamy.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.