Wiadomości

  • 17 listopada 2022
  • 29 listopada 2022
  • wyświetleń: 2156

[FOTO] Podzielili się swoją pasją z podopiecznymi Domu Dziecka

W sobotę, 26 listopada w czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się, planowane i organizowane od ponad dwóch miesięcy, Warsztaty Fotograficzne "Z pasją o fotografii" dla wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach, zwanym popularnie Domem Dziecka. Organizatorem warsztatów byli członkowie FotoGrupy2B, zrzeszający pasjonatów fotografii i wszystkiego co z fotografią związane, z Bielska-Białej i z okolicznych miejscowości, w tym z Czechowic-Dziedzic.

Charytatywne Warsztaty Fotograficzne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach - 26.11.2022 · fot. Marek Kowalczyk; Tomasz Kania


W warsztatach udział wzięło 15 wychowanków Domu Dziecka wraz z opiekunkami i dyrektorem ośrodka, Krzysztofem Wawrzyczkiem. Podczas siedmiogodzinnego spotkania młodzież mogła wysłuchać wykładu o początkach fotografii i podstawowych zagadnieniach związanych z fotografią, zobaczyć od podstaw przygotowanie makijażu do sesji beauty oraz modowej, a także wziąć udział w profesjonalnej sesji, w zbudowanym na tę okazję, studiu fotograficznym.

- Młodzież bardzo zaangażowała się w warsztaty, nie tylko słuchając prelekcji z zakresu fotografii - mówi Monika Więzik, administratorka Fotogrupy2B. - Odważyli się także wykonać zdjęcia zarówno naszym modelkom - Julii Owczarz i Luizie Holisz,  jak i zapozować sobie nawzajem. Sporą atrakcją okazała się również możliwość wykonania przez wizażystkę makijażu oraz stylizacji włosów. Mamy ogromną nadzieję, że udało nam się rozbudzić ciekawość tych młodych ludzi do obszarów działalności, której do tej pory nie znali tak dobrze. Już dziś możemy z całą pewnością powiedzieć, że jest to nasza pierwsza, ale nie ostatnia tego typu akcja! - dodaje.

Charytatywne Warsztaty Fotograficzne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach
Charytatywne Warsztaty Fotograficzne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach - 26.11.2022 · fot. Marek Kowalczyk; Tomasz Kania


Namacalnym wynikiem warsztatów jest kilkaset zdjęć wykonanych przez wychowanków Domu Dziecka modelkom oraz samym sobie na dwóch profesjonalnych stanowiskach studyjnych. Na ten czas członkowie Fotogrupy2B powierzyli młodzieży swój sprzęt fotograficzny, którego funkcjonalność i możliwości były na bieżąco omawiane przez doświadczonych fotografów. 

- Nie chcieliśmy zostawić uczestników warsztatów z rozpaloną nadzieją i prezentacją sprzętu pozostającego poza zasięgiem możliwości ośrodka, w którym na co dzień mieszkają i znajdują opiekę wychowawców - wspomina inicjator warsztatów, Piotr Kuboszek. - Nie tylko podzieliliśmy się naszą pasją i wiedzą, ale również, przy udziale burmistrza Mariana Błachuta, przekazaliśmy na ręce dyrektora OPDiR sprzęt fotograficzny w postaci nowoczesnego aparatu fotograficznego Canon 250D z obiektywem i filtrem zabezpieczającym, lampą błyskową, kartami pamięci, dodatkową baterią, statywem, lampami led, lampą błyskową oraz zestawem do pielęgnacji obiektywu i lustra - wyjaśnia.

Charytatywne Warsztaty Fotograficzne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach
Charytatywne Warsztaty Fotograficzne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach - 26.11.2022 · fot. Marek Kowalczyk; Tomasz Kania


- Nawet pobieżny przegląd zdjęć wykonanych aparatami organizatorów przez młodzież wskazuje na to, że w grupie biorącej udział w warsztatach znajdują się osoby wykazujące predyspozycje do zaistnienia w sztuce fotografii, jako fotografowie lub modele i modelki. Ta iskra, która podczas warsztatów rozpaliła płomień pasji, będzie podtrzymywana przez członków Fotogrupy2B - zapewniają prowadzący zajęcia. 

- Wydarzenie, któremu organizacji się oddaliśmy przez ostatnie tygodnie, nie mogłoby zaistnieć gdyby nie wsparcie wielu wspaniałych osób - podkreśla Tomasz Kania, administrator Fotogrupy2B. - Objęcie warsztatów patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, zaangażowanie Naczelnika Centrum Edukacji Ekologicznej Pawła Mizery oraz Naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego Grzegorza Wąsika były fundamentem naszego działania. Drugim filarem była hojność darczyńców wpłacających datki na założoną zbiórkę na stronie zrzutka.pl oraz sponsorów - zwraca uwagę.

Charytatywne Warsztaty Fotograficzne dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach - 26.11.2022 · fot. Wychowankowie Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach


Zakupiony sprzęt oraz zapewniony obiad został sfinansowany z zebranych środków na stronie zrzutka.pl w wysokości 5 000 złotych. Ponadto sponsorzy z branży fotograficznej dostarczyli dodatkowe akcesoria fotograficzne wspomagające jeszcze lepsze wykorzystanie zakupionego sprzętu. Sponsorzy przyczynili się także do obficie zastawionego serwisu kawowego, ciast i zimnych napoi.

- Organizatorzy warsztatów chcieliby podziękować członkom grupy za zaangażowanie w wydarzenie, a są nimi m.in. prelegent wprowadzenia do fotografii Dariusz Szpak, animator studia beauty Piotr Urbanek, wsparcie fotograficzne: Marek Kowalczyk i Konrad Kosterenko, dokumentacja filmowa: Tomasz Kania, wizażystka: Aleksandra Kołodziejczyk-Zyzak oraz modelki Luiza Holisz i Julia Owczarz. Wielkie podziękowania należą się także każdej osobie, w tym grupowiczom, za wpłaty dokonane na portalu zrzutka.pl - był to ogromy wkład w prezent jaki FotoGrupa2B przygotowała dla młodzieży - wyliczają organizatorzy warsztatów. 

Sponsorami warsztatów byli: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Powiat Bielski, MediaGraf Agencja Reklamy, Foto-Net, K-Consult, PhotoCool&Easy, Serwis FOTO 24, AKZ Makeup, Studio Maja, Fotografia M.M - z miłości, JWK Consulting Sp. z o.o. Medialnie patronat nad wydarzeniem objęły: redakcja portalu czecho.pl, a także Radio Bielsko.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.