bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2008

PCK: Olimpiada w "Budowlance"

W Zespole Szkół Budowlanych w Bielsku-Białej odbyła się XXI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wzięli w niej udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Bielska-Białej i regionu.

Olimpiada rozpoczęła się testem, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą m.in. o recyklingu, probiotykach czy zasadach Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. W drugim etapie, uczniowie, którzy uzyskali na teście najlepsze wyniki, udzielali pierwszej pomocy w scenkach z ratownikami.

- Celem tej olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia - mówi Urszula Czudek-Wójcik, opiekun Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół Budowlanych, współorganizatora olimpiady.

Wygrała Monika Kucharska, uczennica z III Liceum Ogólnokształcącego z Bielska - Białej i Adrianna Mazurek, gimnazjalistka z Jasienicy. Głównym organizatorem bielskiego etapu olimpiady jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej. Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta miasta Jacka Krywulta.

Pomysł zorganizowania takiej olimpiady spodobał się jej uczestnikom. - Myślę, że te scenki przygotowują nas do takich sytuacji w życiu. Każdy powinien być przygotowany na takie wydarzenia - mówi jedna z uczennic, biorąca udział w olimpiadzie.

Zwycięzcy będą uczestniczyli w wojewódzkim etapie olimpiady w Katowicach.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.