Reklama

Wiadomości

  • 24 listopada 2022
  • wyświetleń: 2265

Laureaci Konkursu Wieniawskiego wystąpią w Cavatina Hall

Za nami:

W październiku odbył się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Cavatina Hall włączyła się w wielkie święto muzyki jakim jest ten najstarszy na świecie turniej skrzypków. Już w sobotę, 26 listopada w Cavatinie wystąpi Laureat I Nagrody z NFM Filharmonią Wrocławską.

Hina Maeda
Hina Maeda · fot. konkurs.wieniawski.pl


Wyjątkowym wydarzeniem cyklu Laureaci Konkursu Wieniawskiego w Cavatina Hall będzie koncert Laureata I Nagrody Konkursu z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Marka Wroniszewskiego. Nazwisko zwycięzcy Konkursu, który otwiera drogę na najważniejsze światowe sceny dla młodych artystów, poznaliśmy 21 października. Została nim Hina Maeda z Japonii. II nagrodę zdobył Meruert Karmenova (Kazachstan), a III nagrodę Qingzhu Weng (Chiny).

Laureat I Nagrody wystąpi w Cavatina Hall w wyjątkowym towarzystwie. NFM Filharmonia Wrocławska należy do czołowych zespołów symfonicznych na polskiej scenie muzycznej. Koncert poprowadzi Marek Wroniszewski, zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

Program:
  • S. Moniuszko - Uwertura „Bajka”
  • L. Różycki Stańczyk - scherzo symfoniczne op. 1
  • K. Szymanowski Nokturn i Tarantella op. 28 (oprac. G. Fitelberg)
  • Koncert skrzypcowy (wyk. laureat 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego)


Oprócz Koncertu skrzypcowego Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Laureata Konkursu, w repertuarze znalazły się także kompozycje dwóch polskich twórców: Karola Szymanowskiego oraz Ludomira Różyckiego, których prywatnie łączyły więzy przyjaźni.

Bilety na najbliższe koncerty w Cavatina Hall można zakupić tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj