Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • wyświetleń: 1643

Jak spędzić ferie zimowe 2023? Sprawdź najciekawsze propozycje

Materiał partnera:

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego już teraz warto zaplanować, jak spędzicie ten wyjątkowy czas. Oferty na urlop zimowy wyprzedają się coraz szybciej, dlatego im dłużej zwlekasz, tym mniejszy wybór zostawiasz dla siebie i swojej rodziny. Jak i gdzie spędzić ferie zimowe 2023? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

shutterstock 715823827szczesliwarodzinananartach min


Jak spędzić ferie zimowe 2023?Możliwości na spędzenie ferii zimowych jest nieskończenie wiele. Tak naprawdę to, jak je spędzicie, zależy od Waszych zainteresowań i sposobu, w jaki lubicie razem spędzać czas. Miłośnicy aktywnego wypoczynku i śniegu z pewnością wybiorą wyjazd narciarski, by korzystać z naśnieżonych stoków z pięknymi widokami na góry. Są też tacy, którzy podczas ferii wolą odpocząć w hotelu lub na skąpanej w słońcu plaży. Ci powinni wybrać się na zimowy urlop do ciepłych krajów lub w kierunkach egzotycznych, gdzie wysokie temperatury są właściwie pewne.

Odkrywcy, rodziny z dziećmi, które nie lubią siedzieć w miejscu, mogą skorzystać z opcji zwiedzania podczas wycieczek objazdowych. Nie chcesz wyjeżdżać z kraju? Zwiedzać i jeździć na nartach możesz także podczas wypoczynku w Polsce. Pamiętaj jednak, że wyjazd na ferie powinny spełniać oczekiwania wszystkich osób, które się na nie wybierają. Jeśli macie inne preferencje w stosunku do spędzenia zimowej przerwy, postarajcie się znaleźć złoty środek, np. połączyć zwiedzanie i plażowanie lub wybrać hotel przy stoku, który jednocześnie pozwala na swobodne zwiedzanie okolicy czy korzystanie ze spa. Szeroki wybór ofert wyjazdów znajdziesz, przeglądając propozycje na ferie zimowe z ITAKĄ.

Ferie zimowe na stoku - najlepsze kierunkiJeśli zdecydowaliście się na ferie zimowe na stoku, macie do dyspozycji naprawdę świetne opcje wyjazdowe. Topowe kierunki narciarskie na zimę 2022/23 to Włochy ze znanymi ośrodkami narciarskimi, jak Arabba, Marmolada, Via Lattea, Val di Fasa czy Val di Fiore. Wszystkie zapewniają świetnie przygotowane stoki, hotele wysokiej klasy, a po białym szaleństwie bogatą ofertę après-ski. Kolejna propozycja to Hiszpania z nowoczesnymi ośrodkami i snowparkami w regionach Sierra Nevada i La Molina.

Ciekawą propozycją na narty jest Turcja. Znajdują się tu dwa nowoczesne ośrodki narciarskie - Uludağ i Kayseri z doskonale przygotowanymi stokami i trasami o różnym stopniu trudności. Najbliżej Polski znajduje się Austria, a w niej fantastyczne krajobrazy Alp, światowej klasy hotele, kompleksy termalne i słynne ośrodki sportów zimowych.

shutterstock 1166442280plazanissiajianapacypr min (1)


Gdzie spędzić ferie zimowe blisko i ciepło?Jeśli chcesz uniknąć długiego lotu, ale jednocześnie interesuje Cię wypoczynek podczas ferii w ciepłym kraju, rozważ wyjazd do Egiptu, Turcji albo na Wyspy Kanaryjskie, Maltę, Cypr lub Maderę. Każdy z tych kierunków oferuje wiosenne temperatury powyżej 20 st. C, wysokiej klasy hotele z dodatkowymi rozrywkami dla całej rodziny.

Dobrym wyborem będą także Włochy, w szczególności miejskie hotele, które pozwolą nie tylko odpocząć w klimatycznym miejscu, ale także zwiedzić najważniejsze zabytki Rzymu czy Wenecji. Innym rozwiązaniem dla osób, które chcą podczas ferii zwiedzać, są wycieczki objazdowe. Dzięki zaplanowanemu przez specjalistów programowi zwiedzisz wiele wspaniałych atrakcji, miast, a czasem nawet krajów podczas jednego wyjazdu. W podróży towarzyszy Ci polskojęzyczny pilot oraz przewodnicy, którzy opowiedzą o historii i kulturze odwiedzanych miejsc. Świetnym wyborem na wycieczkę z dziećmi są te, które w swoich programach zawierają parki rozrywki, jak Legoland czy Disneyland. A jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą pogodą i zwiedzaniem, wybierz jedną z tych do Omanu, Tajlandii, Egiptu, Maroka czy Dominikany.

Egzotyczne ferie zimowe - jaki kierunek wybrać?Kierunki, które warto rozważyć na egzotyczne ferie zimowe, to królestwo lemurów - Madagaskar z pięknymi plażami i turkusowym Oceanem Indyjskim oraz rajski Zanzibar z białymi, pudrowymi plażami i uśmiechniętymi mieszkańcami. Na luksusowy wypoczynek świetnie nadawać się będą Malediwy z wyspami-resortami i klimatycznymi domkami na lazurowej wodzie oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie - synonim przepychu i bogactwa ze światowej klasy hotelami.

Tropikalną przygodę przeżyjesz podczas ferii w Tajlandii, gdzie oprócz wspaniałych plaż zobaczysz pionowe mogoty opadające wprost w lazur morza. Wypoczynek nad brzegiem Morza Karaibskiego na bajkowych plażach zapewnia Dominikana, a spokój i wielokilometrowe połacie piasku oblewane falami Atlantyku znajdziesz na Wyspach Zielonego Przylądka. Świetnym pomysłem będą także ferie w orientalnym i egzotycznym zarazem Omanie, który urzeka swoim pięknem, świetną ofertą hotelową i wspaniałymi atrakcjami.

shutterstock 544757866lodzienabrzeguplazamadagaskar min (1)


Ferie zimowe w PolsceFerie zimowe możesz spędzić w Polsce, zwiedzając, wypoczywając w górach, nad morzem lub nad jeziorem. To od Ciebie zależy, co chcesz robić. Miasta jak Warszawa, Poznań, Trójmiasto czy Katowice oferują rodzinne zwiedzanie zabytków i muzeów. Nad jeziorem lub morzem wypoczniecie, ładując wspólnie baterie przy komuniku lub spacerując po okolicy. W polskich górach możecie skorzystać z wędrówek po okolicy lub wybrać się na stok i szusować całymi dniami.

Ferie zimowe to doskonały czas, by spędzić go w rodzinnym gronie i wspólnie świetnie się bawić. Zaplanuj ten czas, spakuj walizki i baw się świetnie!