Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2022
  • 27 listopada 2022
  • wyświetleń: 7031

Wyburzenie kamienicy przy ul. Cyniarskiej. Są zarzuty

Kontrowersyjna sprawa wyburzenia zabytkowej kamienicy przy ulicy Cyniarskiej w Bielsku-Białej trafiła do prokuratury. Śledczy przedstawili zarzuty trzem osobom - pracownikowi bielskiego Urzędu Miejskiego oraz dwóm pracownikom inspektoratu nadzoru budowlanego.

Sobota, godz. 16.00, rozbiórka zabytkowej kamienicy przy Cyniarskiej - 14.05.2022
Rozbiórka kamienicy przy ul. Cyniarskiej - 14.05.2022 · fot. Marcin


Przypomnijmy, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach alarmował w piątek, 13 maja o trwającej - według niego - nielegalnej rozbiórce kamienicy przy ul. Cyniarskiej 13. Obiekt niedawno został wpisany do rejestru zabytków. Konserwator informował, że rozbiórka była kontynuowana pomimo próby wstrzymania jej przez służby konserwatorskie.

Pisaliśmy o tym m.in. w tym artykule.

Sprawą zainteresowała się prokuratura. Jak dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Bielsko-Biała Południe, zarzuty postawiono trzem osobom. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego oraz niszczenie zabytków.

Osoby, które usłyszały zarzuty, to pracownik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i dwoje pracowników inspektoratu nadzoru budowlanego.

Teraz prokuratura czeka na przedstawienie dowodów przez podejrzane osoby oraz na opinię biegłego.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.