bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 389

Wakacje w Bułgarii - najpiękniejsze miejsca do zobaczenia

Ten pierwszy znów na czele listy najlepszych wakacyjnych miejsc! Bułgaria, bo o niej mowa, to już od kilku lat letni hit! Nic dziwnego, skoro ceny są niskie, a pogoda pewna. Ciepłe wybrzeża Morza Czarnego stwarzają idealne warunki do wypoczynku, a liczne atrakcje Bułgarii sprawiają, że jest to kraj, w którym na wakacjach nie będziesz się nudzić. Bułgaria ma linię brzegową o długości 378 kilometrów. Hotele w Bułarii w najbardziej znanych nadmorskich kurortach w 100% spełnią Twoje oczekiwania. Najbardziej znane z nich to Złote Piaski i Słoneczne Plaże, ale można też odwiedzić miejsca takie jak Święty Włas, Burgas, Warna, Sozopol, Nesebyr, Achtopol, Albena i Bałczik.

Reklama

wakacje w Bułgarii - dlaczego warto?

Pogoda, pogoda, pogoda i jeszcze raz pogoda. Poza tym pogoda była super. Bułgaria jest słoneczna od końca maja do października. Jeśli pojedziesz nad Morze Czarne latem, na pewno będzie bardzo gorąco i mniej deszczowo. To jedna z wielkich zalet wypoczynku w Bułgarii. Jadąc nad Bałtyk szanse na słoneczne dni są znikome. Nigdy nie wiemy, jakie niespodzianki szykuje nam pogoda w Polsce. Na bułgarskim Morzu Czarnym byliśmy pewni, że się ogrzejemy. Niskie ceny to kolejny powód, dla którego warto spędzić [url:= wakacje w Bułgarii. Dotyczy to lotów, hoteli, a także restauracji i sklepów. Oprócz tego jest tu wiele atrakcji, oprócz leniuchowania na plaży można też pozwiedzać.
Polecam wakacje w Bułgarii, szczególnie rodzinom z dziećmi. Nadmorskie kurorty oferują wiele rozrywek dla dorosłych i dzieci. Nie sposób się tam nudzić. Od rana do zmierzchu bez problemu wypełnisz swój dzień atrakcjami. Młodzi ludzie z pewnością będą się świetnie bawić po zmroku. Bułgaria słynie z wielu nadmorskich klubów i dyskotek. Jeśli więc w ciągu dnia chcesz odpocząć na plaży lub basenie, a wieczorem bawić się, Morze Czarne jest dobrym wyborem.

wczasy w Bułgari - co warto zwiedzić

Nesebyr to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Bułgarii. W całości wpisany na listę UNESCO. Fascynuje swoją różnorodnością architektoniczną, wśród której są m.in. Wpływy tureckie, rosyjskie, greckie, bizantyjskie, weneckie. Stare miasto położone jest na wyspie połączonej z wybrzeżem groblą. Przy wejściu zobaczymy charakterystyczne wiatraki i kolejki. Znane jako miasto 40 kościołów, choć wcześniej było ich aż 80. Najstarsza z nich - Stara Metropolia - powstała na przełomie IV/V wieku. Jest to największa trójnawowa katedra. Na pewno warto odwiedzić kościół św. Michała Archaniołów i Gavrela, zbudowany w XIII wieku. Cała stara część miasta jest malownicza i pełna zabytków, a uroku dodają szmaragdowe wody Morza Czarnego.

wczasy w Bułgari  - co jeść?

Kuchnia bułgarska ma podobny charakter do innych krajów bałkańskich, choć może inspirować się również kuchnią rosyjską, śródziemnomorską, a nawet dalekowschodnią. Przekonamy się, że ważną rolę odgrywa również spożywanie różnych warzyw, aromatycznych przypraw, a także produktów mlecznych i alkoholu. Na początek warto skosztować sałatek, z których najsłynniejsza to Szopska, składająca się z ogórków, pomidorów, papryki, cebuli i słonego sera Sirene, przypominającego grecką fetę. Świetnym kulinarnym rozwiązaniem na upalne dni jest tarator, tradycyjny bułgarski chłodnik. Spośród innych dań polecamy banicę, czyli zapiekany placek z serem sirene. Takie przekąski warto zabrać ze sobą na cały dzień zabawy. Sarmi przypomina kapustę, jaką znamy. Farsz z ryżu i mięsa mielonego zawija się w liście kapusty lub winogron. Z kolei Kiselo mlyako to odpowiednik polskiego kefiru.

hotele w Bułgarii - jakie wybrać?

Po przystąpieniu do Unii Europejskiej bułgarski rynek nieruchomości naprawdę rozkwitł. Bułgarskie wybrzeże przeżywa boom. Powstaje wiele nowych inwestycji, a co za tym idzie wiele nowych kompleksów. Część z nich posiada do wynajęcia komfortowe noclegi. Apartamenty w Bułgarii - i hotele w Bułgarii - są w różnym stanie. Niektóre z nich są nowoczesne, inne przypominają minioną epokę.

noclegi w Bułgarii

Tanim rozwiązaniem jest wynajęcie noclegów w Bułgarii od prywatnych właścicieli , np. przez internet. Jest to wariant popularny i dobrowolny. Ceny noclegów zależą od wielu czynników, m.in. lokalizacji (odległość od nadmorskich kurortów), standardu, terminu wyjazdu poza sezonem ceny są niższe. Szczegółowe informacje na temat cen noclegów można znaleźć na stronach internetowych, którzy przygotowali pełne oferty dla gości nocujących.

Nesebyr shutterstock 2145678425 (1)
Kiselo mlyako shutterstock 1737799469 (1)
Sozopol shutterstock 2138182059 (1)

 

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.