REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 19 listopada 2022
  • 22 listopada 2022
  • wyświetleń: 15465

Awantura przed meczem Rekordu. Atak kiboli na ochronę i policjantów

W sobotę, 19 listopada na stadionie Rekordu Bielsko-Biała odbył się mecz piłkarskiej III ligi. Gospodarze podejmowali Stilon Gorzów Wielkopolski. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali policjanci. Nie obyło się bez zdarzeń, podczas których musieli interweniować mundurowi.

Rozróba na stadionie Rekordu. Kibole zaatakowali policjantów
Awantura na stadionie Rekordu. Kibole zaatakowali policjantów - 19.11.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Nad bezpieczeństwem kibiców podczas meczu czuwali mundurowi z bielskiego garnizonu wspierani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

- Kibice gości przybyli na stadion autokarami. Policjanci zabezpieczali przejazd kibiców oraz rejon stadionu, współpracowali zarówno ze strażą pożarną, służbami medycznymi, jak i służbami ochrony działającymi na terenie stadionu. Niestety nie obyło się bez wydarzeń. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego część kibiców gości wszczęła awanturę z ochroną obiektu, musiały interweniować zgromadzone pod stadionem siły policyjne. Jeden z agresywnych kibiców został zatrzymany - poinformowała Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Warto dodać, że wstępne doniesienia mówiły o tym, że do zamieszek doszło już po meczu.

oprawa kibiców Stilonu Gorzów Wielkopolski na meczu w Bielsku-Białej
Oprawa kibiców Stilonu Gorzów Wielkopolski na meczu w Bielsku-Białej · fot. Rekord TV


Zatrzymany 41-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego był nietrzeźwy. Został doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji w związku z czynem chuligańskim. W niedzielę prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu wstępu na mecze piłkarskie.

Jak dodają bielscy stróże prawa, w trakcie awantury doszło również do uszkodzenia ogrodzenia stadionu, wobec czego prowadzone są przez wydział kryminalny czynności zmierzające do identyfikacji sprawców. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

BM, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.