Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2022
  • wyświetleń: 1050

Wakacyjne kursy do szpitala nie wrócą, ale jest modyfikacja połączeń

Na przesiadkę na dojazd do domów czekają nawet półtorej godziny. Zimą będzie to wyjątkowo uciążliwe. Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej skierowali do władz miasta petycję o przywrócenie dotychczasowych kursów autobusów. Ratusz zgodził się na częściową modyfikację połączeń.

Autobus, linia nr 1, mzk
Autobus linii nr 1 · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Wracamy do tematu. We wrześniu pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zwrócili się z wnioskiem o podjęcie działań w celu przywrócenia dotychczasowych godzin odjazdu autobusów linii nr 1 oraz linii nr 8 z przystanku przy Szpitalu Wojewódzkim, w stronę dworca PKP.

Pracownicy zwrócili się również o przywrócenie w soboty i niedziele odjazdów autobusów linii nr 1 i 8 w godzinach kiedy kończą pracę tj. 6:00, 7:00 oraz 18:00 i 19:00.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Odpowiadając na petycję prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski poinformował, że dokonane zostały zmiany w rozkładach jazdy, tak aby możliwie jak najlepiej sprostać wskazanym potrzebom pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Ale...

- Wprowadzone od września nowe rozkłady jazdy linii MZK nr 1 i 8 zakładają synchronizację godzin odjazdów na wspólnych odcinkach tras oraz zmniejszenie częstotliwości kursowania wskazanych linii ze względu na koniec okres wakacyjnego, kiedy to występują na nich zwiększone potoki pasażerskie wynikające ze wzmożonego ruchu turystycznego. W związku z powyższym, nie jest możliwym przywrócenie poprzednich rozkładów jazdy, tj. wakacyjnych — obowiązujących do końca sierpnia - podkreślił włodarz miasta.

Dodał jednak, że "wprowadzono kolejną zmianę rozkładów jazdy linii nr 1 i 8, która polegała na synchronizacji godzin odjazdów przedmiotowych linii w dni robocze oraz przesunięciu godz. odjazdu linii nr 8 z przystanku Armii Krajowej Szpital Wojewódzki w kier. Warszawska Dworzec z godz. 18:25 na 18:10 w soboty, niedziele i święta".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.