Wiadomości

  • 17 listopada 2022
  • wyświetleń: 135

E-commerce i nadchodzący kryzys - czy to ciągle się opłacać?

Materiał partnera:

Generalnie sytuacja dawno nie była tak kiepska. Cały czas nie jest definitywnie rozwiązana sytuacja z koronawirusem. Pandemia co prawda aż tak nie daje się we znaki, aczkolwiek nie można jeszcze powiedzieć, że to koniec. Dodatkowo blisko Polski toczy się wojna na Ukrainie. Jakby tego było mało, w naszym kraju (ale też w innych państwach) jest bardzo wysoka inflacja. Czy biorąc pod uwagę te zagadnienia opłaca się np. w tym roku lub przyszłym zakładać sklep internetowy? Poniżej możesz znaleźć odpowiedź na to pytanie!

telefon,komórka,smartfon


Inflacja jest coraz wyższa…Ostatnie kilka lat są ogólnie praktycznie dla każdego bardzo trudne. W marcu 2020 roku wybuchła na dobre pandemia. Koronawirus jeszcze do teraz nie odpuścił w 100%… Pod koniec lutego tego roku kalendarzowego rozpoczęła się wojna na Ukrainie. Potem nastąpiły spore podwyżki w rozmaitych sektorach. M.in. trzeba cały czas sporo płacić za benzynę. Niemało także za prąd. A politycy otwarcie przyznają, że być może niskie ceny za energię elektryczną to już przeszłość, która nigdy nie wróci. Nad tymi wszystkimi aspektami „wisi” jeszcze gigantyczna wręcz inflacja. Każdy jej wzrost jest dla nas niekorzystny. Wszak przez to spada moc nabywcza pieniądza. Czyli zarabiamy tyle samo, a możemy za to o wiele mniej kupić. W październiku inflacja CPI (opieramy się na danych GUS-u) wyniosła aż 17,90%. Co ważne, podobne wartości można było zaobserwować w 1997 roku!

Ludzie nie zrezygnują z pewnych zakupówCzy to oznacza, że trzeba wstrzymać się z otwieraniem nowych biznesów? Niekoniecznie. Na pewno wszystko powinno być przez Ciebie dokładnie przemyślane. Oczywiście, aktualna sytuacja sprawia, że Polacy muszą bardziej oszczędzać. Nie da się jednak zawsze „zaciskać pasa”. Są bowiem pewne produkty, które chcąc nie chcąc trzeba kupować. Jeśli to zatem dobrze przemyślisz, to nie będziesz i tak narzekał na brak Klientów i zarazem kwestie finansowe. Gdzie warto handlować? Działanie tylko w oparciu o model stacjonarny nie jest do końca dobre. Lepiej zdecydować się także na oferowanie swoich usług w sieci. Coraz więcej osób wybiera Amazon. To amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe. Zainteresowani tym aspektem Klienci czytają rozmaite poradniki o amazon, aby lepiej przygotować się do tego tematu. Takich zaś lektur na szczęście nie brakuje! Dzięki temu szybko dowiesz się, jak założyć konto i zaczniesz dodawać asortyment itp. Ważna jest także promocja. Warto zatem wydać nieco pieniędzy na reklamę swojego biznesu. Dobrze byłoby sprzedawać zaś takie rzeczy, które są niezbędne do normalnego, swobodnego funkcjonowania. Na takim asortymencie nie da się bowiem oszczędzać, prawda?

Amazon to popularne i funkcjonalne przedsiębiorstwo handloweZ czego biorą się takie stwierdzenia? Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, które zostało założone już w 1994 roku. Cieszy się ono wielkim zainteresowaniem. Ze strony m.in. Klientów. Wszak Amazon ma setki milionów użytkowników. Nie może zatem dziwić, że handluje tutaj tak wiele osób. Co ważne, zarówno sprzedawanie, jak i kupowanie to czynności, które odbywają się intuicyjnie.