Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2022
  • wyświetleń: 2100

Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie w Bielsku-Białej!

3600 kilometrów - tyle do przejechania będą mieli uczestnicy wyścigu kolarskiego Race Around Poland, który w 2023 roku przejedzie między innymi przez Bielsko-Białą. Warto dodać, że w przyszłym roku impreza będzie miała rangę WUCA Mistrzostw Swiata w Ultrakolarstwie!

Mistrzostwa Świata w ultrakolarstwie przejadą przez Bielsko-Białą
Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie przejadą przez Bielsko-Białą · fot. Race Around Poland


Race Around Poland w 2023 roku wystartuje 15 lipca. To impreza dla amatorów. Uczestnicy będą mogli wybrać uczestnictwo w ramach czterech dystansów: 3600 km, 1800 km, 900 km oraz 300 kilometrów. W Bielsku-Białej kolarze przejada przez przełęcz Przegibek, aby później udać się w stronę Wilkowic.

W Bielsku-Białej kolarze przejadą przez przełęcz Przegibek
W Bielsku-Białej kolarze przejadą przez przełęcz Przegibek · fot. ridewithgps.com


O co chodzi w wyścigu? - Race Around Poland to odpowiedź na rosnącą popularność kolarstwa długodystansowego. Przed telewizorami kibicujemy zawodowym kolarzom, ale sami też rwiemy się na rower. Jako amatorzy rozpoczynający swoją przygodę z kolarstwem w bardzo różnym wieku, nie mamy szans na rywalizację w Tour de France czy Mediolan - San Remo. Zawsze jednak możemy bić własne rekordy. Rekordy dystansu. Kiedy przejedziemy swoje pierwsze 100 kilometrów, mamy ochotę na 200, 400, 1000. A może nawet 3600 km? - wyjaśniają organizatorzy.

W tym roku World UltraCycling Association (WUCA) postanowiło przyznać prawo organizacji pierwszych Mistrzostw Świata w Ultrakolarstwie właśnie zespołowi Race Around Poland. - Mistrzostwa Świata WUCA w Ultrakolarstwie będą rozgrywane podczas trzeciej edycji Race Around Poland (RAP) 3 600 km dla kategorii ze wsparciem. Tym samym, niezależnie od pamiątkowych medali finiszera RAP oraz statuetek, kwalifikujący się zwyciężczyni oraz zwycięzca RAP otrzymają także oficjalne koszulki oraz tytuły Mistrzów Świata WUCA w Ultrakolarstwie za rok 2023 - dodają organizatorzy wyścigu Race Around Poland.

Pełna trasa wyścigu Race Around Poland 2023 - 3600 km
Pełna trasa wyścigu Race Around Poland 2023 - 3600 km · fot. ridewithgps.com


Więcej informacji o samym wyścigu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej http://www.racearoundpoland.pl. Warto dodać, że w momencie przejazdu uczestników wyścigu przez poszczególne miasta nie dochodzi do zamknięcia dróg - w większości kolarze-amatorzy na trasie jadą samotnie.

Mistrzostwa Świata w ultrakolarstwie przejadą przez Bielsko-Białą
Mistrzostwa Świata w ultrakolarstwie przejadą przez Bielsko-Białą · fot. Race Around Poland

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.