REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 1076

Pan Stanisław Tokarczyk dołączył do grona bielskich stulatków

Grono stulatków w Bielsku-Białej powiększyło się o kolejnego pana. Stanisław Tokarczyk dołączył do tego elitarnego klubu. Z okazji 100-lecia urodzin jubilata odwiedzili przedstawiciele samorządu Bielska-Białej z gratulacjami i życzeniami.

Pan Stanisław Tokarczyk dołączył do grona bielskich stulatków
Pan Stanisław Tokarczyk dołączył do grona bielskich stulatków · fot. AF


Stanisław Tokarczyk urodził się 9 listopada 1922 r. we wsi Młyńczyska w województwie małopolskim. Ponieważ w gospodarstwie potrzebna była każda para rąk do pracy, zakończył naukę w szkole po 4 klasie szkoły podstawowej. Podczas II wojny światowej w wieku 17 lat został wywieziony na przymusowe roboty do Austrii, gdzie przebywał 5 lat, do końca wojny. Poznał tam swoją przyszłą żonę, z którą powrócił do Polski i osiedli w Nowym Targu.

Pan Stanisław kochał pracę. Pracował na roli, w tartaku, gdzie kilkakrotnie otrzymał odznaki dla zasłużonego drzewiarza, w sektorze budowlanym oraz zajmował się stolarstwem. Nigdy nie narzekał na zmęczenie.

Do Bielska-Białej przyjechał po śmierci żony. Cieszy się rodziną, wnukami i prawnukami. Lubi patrzeć na Beskidy i wspominać historie ze swojego życia. Żałuje tylko, że ubywa mu sił, ale nie poddaje się i korzystając z ciepłej jesiennej aury, codziennie grabi liście w ogrodzie.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.