REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 1008

Złodziej recydywista kolejne dwa miesiące spędzi w areszcie

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali mężczyznę, który wszedł do jednego z bielskich supermarketów i ukradł z jego terenu alkohol. Gdy zareagował na to pracownik sklepu, złodziej, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru, użył wobec niego siły fizycznej, a następnie uciekł. Zatrzymany w mieszkaniu swojego kolegi 46-letni, doskonale znany mundurowym mężczyzna, decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

policja, radiowóz
Złodziej recydywista kolejne dwa miesiące spędzi w areszcie


Policjanci pojechali na interwencję zgłoszoną przez personel sklepu Intermarche w Bielsku-Białej, gdzie miało dojść do kradzieży rozbójniczej. Okazało się, że na teren sklepu wszedł mężczyzna, który po zabraniu butelki z alkoholem wyszedł, nie uiszczając za nią opłaty. Zareagował na to pracownik, który nie chciał dopuścić do kradzieży towaru. Wtedy sprawca zastosował wobec niego przemoc fizyczną i uciekł.

- Niezwłocznie jego rysopis został przedstawiony mundurowym, co naprowadziło ich na trop. W mieszkaniu nieopodal sklepu policjanci z Wydziału Prewencji bielskiej komendy zastali 46-latka i potwierdzili swoje przypuszczenia, że to on jest sprawcą zaistniałego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy usłyszał zarzut za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy przedstawiony przez śledczych z bielskiej 'jedynki", został doprowadzony przed oblicze sądu. Tam zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące - poinformowała asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej 46-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia. Sprawca na swoim sumieniu ma już wiele innych wcześniejszych przestępstw. Pod koniec listopada ukradł samochód należący do firmy kurierskiej wraz z prawie 100 przesyłkami. Portal bielsko.info informował o tym w tym artykule.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.