Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 1193

Bankomat w Hałcnowie? "Może w przyszłości"

Przypomnijmy, jest takie miejsce w Bielsku-Białej, gdzie nie ma gdzie wypłacić gotówki z konta. Brak bankomatu doskwiera mieszkańcom Hałcnowa. Niestety, brak jest chętnych do zainstalowania takiego urządzenia. "Może w przyszłości".

karta płatnicza, karta kredytowa, bankomat
Bankomat w Hałcnowie? "Może w przyszłości" · fot. pixabay.com


W Hałcnowie nie ma... bankomatu...

- Na prośbę mieszkańców zwróciliśmy się do ZGM o pomoc w zainstalowaniu w Hałcnowie bankomatu. Dobrym miejscem dla niego byłby budynek w którym jest poczta (i też nasza siedziba) - jest on w zarządzie ZGM, dlatego o takie udogodnienie musi wystąpić właściciel - przy naszym pełnym poparciu - czytamy w poście opublikowanym przez miejscową radę osiedla.

- Co prawda bezgotówkowo płacimy coraz częściej, ale i gotówka się przecież przydaje, a w naszej dzielnicy nie ma żadnego bankomatu - argumentują wnioskodawcy.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Sprawą zainteresował się bielski radny Bronisław Szafarczyk, który w tej sprawie interweniował w jednej z sieci bankomatów. Jak się okazało "nie jest zainteresowana tematem".

- Jak mi powiedziano w rozmowie, "ten kierunek ma zbyt mały potencjał". W odpowiedzi mailowej ujęto to bardziej zgrabnie - skomentował przedstawiciel mieszkańców.

A dokładnie tak:

"Nasze plany ekspansji nie przewidują instalacji bankomatu w przedstawionej lokalizacji. Pozwolimy sobie jednak zachować zgłoszenie i rozważyć je ponownie w przyszłości".

Radny jednak się nie poddał.

- Czekam na odpowiedzi innych sieci i banków - poinformował.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.