Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2022
  • 14 listopada 2022
  • wyświetleń: 1348

Co z toaletami na lotnisku? Póki co "za potrzebą" idziemy w krzaki

W lecie do użytku został oddany teren wypoczynkowo-rozrywkowy przy bielskim lotnisku. Mowa o tzw. Lasku Bathelta. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała". Zarówno w tym miejscu, jak i przy skrzyżowaniu Zwardońskiej z Antyczną, w pobliżu lotniska są nowoczesne toalety. Niestety mimo upływu wielu miesięcy, obiekty te nie zostały oddane do użytku.

Na drzwiach toalet widnieje informacja, że są nieczynne - 9.11.2022
Tam gdzie król piechotą chodził przy lotnisku na razie nie pójdziemy - 9.11.2022 · fot. sid


O ten jakże przyziemny dla mieszkańców problem zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Tematem zajmuje się Wydziału Gospodarki Miejskiej - Toalety zlokalizowane przy ul. gen. Stanisława Maczka oraz w Lasku Bathelta przy Aeroklubie Bielsko-Biała zostaną uruchomione w poniedziałek 14 listopada br. Toaleta zlokalizowana w pobliżu ul. Pieczarkowej zostanie uruchomiona po zakończeniu procedury przyłączeniowej realizowanej przez firmę Tauron Dystrybucja S.A. Wszelkie procedury z tym związane zostały już podjęte i obecnie oczekujemy na realizację - mówi Tomasz Fiocoń z Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Czas realizacji tego typu usługi wynika ze standardowych procedur stosowanych w spółce energetycznej, na które Urząd Miejski nie ma wpływu, ponieważ jest zobligowany do przestrzegania terminów określonych przez dostawcę energii elektrycznej. - wyjaśnia przedstawiciel bielskiego magistratu.

Toaleta w Lasku Bathelta
Wedle zapewnień urzędników, toalety będą czynne od 14 listopada · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Okolice bielskiego lotniska z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele inwestycji sprzyjających przyjemnemu spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mowa tutaj m.in. o ścieżce dla rolkarzy, dodatkowych ławeczkach i miejscach odpoczynku. - Przydałoby się lepsze oświetlenie, bo po zmroku jest tutaj nieprzyjemnie - mówiła jedna z kobiet, która niemal codziennie biega wokół lotniska. - Teraz gdy zmrok zapada szybciej jest to szczególnie widoczne. Już o godzinie 17.00 - 18.00 gdy przychodzę na trening po pracy jest zupełnie ciemno. Są miejsca, w których niewielkie latarnie nie dają prawie nic. Trzeba biegać z latarką - dodaje.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.