Wiadomości

 • 9 listopada 2022
 • wyświetleń: 1363

Ile waży kasa pancerna?

Materiał partnera:

Każdy posiada w swoim domu przedmioty, na których ochronie zależy mu zdecydowanie bardziej niż na innych. W niektórych przypadkach jest to kosztowna biżuteria lub gotówka, czasem dokumenty, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Bywa i tak, że, dbając o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, chcemy zabezpieczyć posiadaną broń. Rozwiązaniem jest kasa pancerna, sejf, który ochroni drogocenne przedmioty przed kradzieżą, zniszczeniem czy nieodpowiednim wykorzystaniem. W sklepie sejf-szafanabron.pl znajdziesz bogaty wybór sejfów wysokiej jakości.

Linkhouse


Sejf, kasa pancerna - czym się różnią?Zazwyczaj obu tych określeń używamy zamiennie. W języku potocznym nie robi to większej różnicy, jednak, decydując się na zakup takiego produktu, warto wiedzieć, które jest które. Producenci oraz sprzedawcy mianem sejfu będą określać te opcje, które cechuje niższy stopień zabezpieczeń, z kolei kasa pancerna zapewni Twojej własności najwyższe bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy pancernej? • Klasa bezpieczeństwa - czyli literowe i cyfrowe oznaczenia określające stopień, w jakim kasa zabezpiecza swoją zawartość. Na rynku możemy spotkać następujące znaki: S1, S2, 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII. Kasy pancerne zaczynają się od klasy II. Do domowego użytku zwykle wybiera się te z oznaczeniem do IV, natomiast wyższe klasy to prawdziwe skarbce na miarę banku. Od klasy bezpieczeństwa zależy także wysokość ubezpieczenia, jakie zaoferuje nam firma ubezpieczająca. Zasada jest prosta - im wyższa klasa, tym ubezpieczenie będzie wyższe.
 • Rozmiar i waga - to kwestie bardzo indywidualne, zależne od tego, co chcemy przechowywać w naszej kasie. Jeśli jest to sama biżuteria czy gotówka, nie będzie nam potrzebna ogromna szafa. Jeśli natomiast chcemy zabezpieczyć wielkie segregatory z dokumentami, zdecydowanie przyda się coś większego. Pamiętajmy jednak, że nawet najmniejsze modele ważą już około 100 kg, dlatego przy większych zwróćmy uwagę chociażby na możliwe trudności związane z wniesieniem 500-kilogramowego mebla na piąte piętro.
 • Rodzaj zabezpieczeń - jak zamknąć kasę pancerną? Do wyboru mamy kilka opcji:
  • Zamek na klucz - najprostszy z możliwych, a równocześnie najtańszy. Raczej nie sprawia problemów, nie ulega awariom. Z drugiej strony klucz łatwo może zostać zgubiony, a wtedy, jeśli wpadnie w niepowołane ręce, będziemy mieć kłopoty.
  • Zamek szyfrowy - tutaj klucz zastępujemy mechanicznym obrotowym zamkiem. Dostęp do sejfu będzie mieć więc każdy, kto zna właściwą kombinację cyfr. Nie grozi nam również zgubienie klucza. Otwieranie kasy pancernej zajmie nam jednak więcej czasu, a każda, nawet drobna, pomyłka sprawi, że wszystko będzie trzeba zacząć od początku.
  • Zamek elektroniczny - nowoczesny i niestety najdroższy, jednak bardzo wygodny. Nie musimy pilnować klucza, a wpisywanie kombinacji cyfr trwa tylko moment. Minusem jest to, że w przypadku rozładowania się baterii w zamku chwilowo (do czasu wymienienia baterii) tracimy możliwość dostania się do środka kasy pancernej.