Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 3237

Wpłata na konto PiS od dyrektor Szpitala Wojewódzkiego

12 tysięcy złotych wpłaciła Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektorka bielskiego Szpitala Wojewódzkiego, na konto Prawa i Sprawiedliwości - poinformował tygodnik Polityka. O sprawie hojnych wpłat na konto PiS przez członków zarządów spółek państwowych piszą ogólnopolskie media.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Jak poinformował tygodnik Polityka, pięć osób z zarządu PZU w ciągu zaledwie sześciu dni - od 14 do 20 października - wpłaciło na konto partii Jarosława Kaczyńskiego łącznie 225 tys. 750 zł.

Jednym z darczyńców była dyrektorka Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, Sabina Bigos-Jaworowska, która wpłaciła 12 tys. zł. Jak dodaje Polityka, "to bliska znajoma Beaty Szydło. Od stycznia 2016 r. zasiada w radzie nadzorczej spółki PL.2012+ zarządzającej Stadionem Narodowym. W czerwcu 2017 r. została powołana do rady nadzorczej Pekao SA".

Sabina Bigos-Jaworowska dyrektorką Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej została w połowie 2019 roku. Wcześniej była dyrektorką szpitala w Oświęcimiu. Warto dodać, że bielski Szpital Wojewódzki podlega marszałkowi województwa śląskiego, którym obecnie jest Jakub Chełstowski wybrany w 2018 roku z listy PiS.

45 tys. 150 zł to maksymalna kwota, jaką osoba fizyczna może wpłacić w 2022 r. na partię polityczną w formie darowizny.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.