Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 614

Kilka prostych sposobów na usunięcie tła ze zdjęcia

Materiał partnera:

Usuwanie tła ze zdjęcia jest świetne, jeśli chcesz zachować ostrość tylko na jednym elemencie na zdjęciu lub jeśli chcesz użyć zdjęcia w innym kontekście. Na przykład, powiedzmy, że robisz zdjęcie swojego przyjaciela stojącego przed wieżą Eiffla, ale z niechlujnym rozmyciem jako tłem. Możesz usunąć tło i użyć go jako swojego zdjęcia profilowego, aby ludzie widzieli tylko twojego przyjaciela, a nie wieżę Eiffla. Jednak usunięcie tła ze zdjęcia nie zawsze jest łatwe. Czasami w tle jest coś zdradliwego, czy to cienie, wzory, czy cokolwiek innego, co sprawia, że usunięcie go przez oprogramowanie jest wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Poniższy artykuł wymienia kilka z nich:

Kilka prostych sposobów na usunięcie tła ze zdjęcia


Użyj PhotoshopaJeśli masz zdjęcie z czymś w tle, którego nie możesz usunąć, jak cień lub wzór, możesz spróbować edytować zdjęcie w innej aplikacji, a następnie przywrócić je do oryginalnej aplikacji. Jest to świetny sposób na zmodyfikowanie zdjęcia na tyle, aby można było usunąć tło. Niektóre aplikacje do edycji, jak Adobe Lightroom, mają bardzo proste i łatwe w użyciu narzędzia do usuwania tła ze zdjęcia. Alternatywnie możesz użyć aplikacji takich jak Snapseed czy Affinity Photo, które mają bardziej rozbudowane funkcje edycyjne, w tym możliwość selektywnego usuwania tła. Te aplikacje są nieco bardziej zaangażowane niż Lightroom, ale są znacznie bardziej wydajne.

Wypróbuj Google ColabJeśli chcesz wykonać zadanie dobrze, to będziesz musiał użyć Photoshopa, który oczywiście ma najbardziej solidne i potężne funkcje do edycji zdjęć. Możesz łatwo usunąć tło ze zdjęcia za pomocą Photoshopa. Wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć tło (za pomocą narzędzia magicznej różdżki), a następnie wybrać opcję "usuwanie tła". Dostępne są różne narzędzia, które pomogą Ci to zrobić. W niektórych przypadkach może być konieczne użycie narzędzia klonowania lub pędzla uzdrawiającego, jeśli na zdjęciu znajdują się skazy, które są bardzo blisko tła. Warto jednak wiedzieć, że usuwanie tła za pomocą Photoshopa może być czasochłonne i wymagające. W tym samym czasie jest to również bardzo satysfakcjonujące, jeśli uzyskasz wynik, którego szukasz. # # Użyj narzędzia o nazwie Wybitne Innym narzędziem, którego możesz użyć do wyeliminowania tła ze zdjęcia, jest Outstanding. Jest to potężna aplikacja, która sprawia, że bardzo łatwo jest usunąć tło ze zdjęcia. Outstanding wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zidentyfikować tło, a następnie usunąć je. Posiada również funkcję, która pozwala na "malowanie" pierwszego planu, tak aby został on wprowadzony do zdjęcia. Jest to świetne narzędzie, jeśli używasz urządzenia mobilnego, ponieważ jest ono dostępne jako aplikacja mobilna.

Kilka prostych sposobów na usunięcie tła ze zdjęcia


Wypróbuj Microsoft PixJeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na usunięcie tła ze zdjęcia, to możesz spróbować Google Colab. Jest to aplikacja, która jest specjalnie zaprojektowana do tworzenia dwuwymiarowych obrazów przy użyciu AI. Możesz łatwo usunąć tło ze zdjęcia za pomocą Google Colab. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać tło (za pomocą wbudowanego narzędzia do zaznaczania), a następnie kliknąć "usuń". W aplikacji dostępnych jest mnóstwo innych funkcji edycyjnych, więc możesz zrobić znacznie więcej niż tylko usunąć tło ze zdjęcia.

AplikacjeKolejną aplikacją, której możesz użyć do usunięcia tła ze zdjęcia, jest pl.depositphotos.com/bgremover.html. Ta aplikacja jest specjalnie zaprojektowana dla tych, którzy chcą usunąć tło ze zdjęcia i stworzyć ilustrację w zaledwie kilku kliknięciach. Depositphotos background remover to darmowa aplikacja zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS, Microsoft. Możesz go użyć do usunięcia tła ze zdjęcia, wybierając zdjęcie, a następnie klikając przycisk "usuń tło". Aplikacja następnie automatycznie wykryje tło i usunie je. Możesz wybrać styl ilustracji, którą chcesz stworzyć, a następnie Depositphotos background remover zrobi resztę.