Reklama

Wiadomości

  • 7 listopada 2022
  • wyświetleń: 10517

[FOTO] Pożar przy ul. Łagodnej. Mieszkaniec agresywny wobec służb

Wszystkie służby ratunkowe zadysponowano dzisiaj około godziny 4.30 na ul. Łagodną w Bielsku-Białej - to osiedle Złote Łany. Według zgłoszenia w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym wybuchł pożar. Strażacy podają, że mężczyzna przebywający w lokalu był agresywny wobec policjantów i ratowników.

Interwencja straży pożarnej przy ul. Łagodnej w Bielsku-Białej - 7.11.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Po dojeździe na miejsce służb ratunkowych, w wyniku rozpoznania ustalono widoczne zadymienie na 2. piętrze budynku. Ponadto w oknie kuchni stał człowiek. Strażacy za pomocą drabiny przystawnej próbowali ewakuować mężczyznę, który nie współpracował z ratownikami.

Równocześnie strażacy weszli do mieszkania po siłowym otwarciu drzwi. Mężczyznę ewakuowano klatką schodową i przekazano obecnemu przy działaniach zespołowi ratownictwa medycznego. Jak informują strażacy, mężczyzna był agresywny, szarpał się z ratownikami i policją. Decyzją ratownika medycznego został przewieziony do szpitala.

Przeprowadzono ewakuację mieszkańców z wyższych kondygnacji - łącznie 6 osób. Nikt z pozostałych mieszkańców nie wymagał pomocy medycznej. Dalsze czynności strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, który objął wyposażenie pokoju mieszkania. Równolegle prowadzono wentylację mechaniczną klatki schodowej oraz lokalu, w którym pojawił się ogień. Skontrolowano wszystkie mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla, którego nie stwierdzono.

W akcji ratunkowej brały udział 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Przyczyny pożaru ustalają policjanci.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.