Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2022
  • 11 listopada 2022
  • wyświetleń: 1540

"Tango Wolności". Uroczysty koncert w rocznicę odzyskania niepodległości

Za nami:

W piątek, 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości, w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert "Tango Wolności". Będzie to uroczyste wydarzenie z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

Tango Attack
Tango Attack · fot. Materiały prasowe


W ten specjalny i ważny Dzień dla każdego Polaka wysłuchamy najwspanialszych piosenek w nowych aranżacjach opierających się o brzmienie zespołu Tango Attack - wybitnych specjalistów w zakresie wszelkich odmian i gatunków tanga. W tych bardzo ważnych i popularnych utworach polskiej muzyki rozrywkowej postaramy się odnaleźć nowe znaczenie patriotyzmu i na nowo spojrzeć na historię naszej Ojczyzny. Zespołowi towarzyszy Bielska Orkiestra Kameralna.

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt

Bo tego nie wiesz nawet sama Ty

W tańczących wokół szarych lustrach dni

Rozbłyska Twój złoty śmiech

Przerwany w pół czuły gest

W pamięci składam wciąż

Pasjans z samych serc

Utwory z repertuaru Wodeckiego, Kaczmarskiego, Staszewskiego, Niemena, Ciechowskiego i wielu innych w interpretacjach Anny Ozner i Marcina Januszkiewicza nabiorą nowych znaczeń:

Widziałam orła cień
Do góry wzbił się niczym wiatr
Niebo to jego świat
Z obłokiem tańczył w świetle dnia
Słyszał ludzki szept
Krzyczał, że wolność domem jest
Nie ma końca drogi tej
I że nie wie co to gniew

Nie zabraknie również wybranych fragmentów wspaniałej polskiej i światowej muzyki filmowej, które w aranżacji Hadriana Tabęckiego zostały ułożone w atrakcyjne suity. Zabrzmi muzyka między innymi Kilara, Kazaneckiego, Matuszkiewicza i Lorenca.

Umiemy żyć obok zła

Nauczmy się wreszcie żyć obok siebie

Dzielmy się chlebem i troską
Niech już nikt nie będzie sam
Ziemia jest globalną wioską
Tym bardziej więc się uda nam
Razem być

W tym specjalnym Dniu wspomnimy też o naszych siostrach i braciach z Ukrainy - dla nich zabrzmi specjalnie napisany w 2014 roku utwór "Myśli moje" autorstwa Hadriana Tabęckiego i Romana Kołakowskiego na podstawie poezji Tarasa Szewczenki.

"Tango Wolności" nie jest typowym programem - dlatego też zakończymy go nietypowo - najbardziej znanym na świecie "Tangiem Wolności" - „Libertangiem".4

Tango Attack w składzie:
  • Grzegorz Bożewicz - bandoneon
  • Piotr Malicki - gitary
  • Hadrian Filip Tabęcki - fortepian


oraz goście:
  • Anna Ozner - wokal
  • Marcin Januszkiewicz - wokal


oraz Bielska Orkiestra Kameralna

TANGO WOLNOŚCI - koncert z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Bielskie Centrum Kultury 11 listopada, g. 18.00 Bilety w cenie 40 zł. ZNiżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+

mp / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.