Wiadomości

  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 591

Czy dywany belgijskie do mieszkania to dobry wybór? - Doradzamy!

Materiał partnera:

Dywany belgijskie to wyjątkowo przytulne dodatki do mieszkania, które dopełnią i stylowo udekorują wiele aranżacji wnętrz. Ciepłe dywany izolują stopy od chłodnej podłogi, a także niwelują pogłos, który może powstawać w większych i akustycznych pomieszczeniach. Wśród różnych rodzajów dywanów dostępnych na rynku, na prowadzenie pod względem popularności wysuwają się ostatnio dywany belgijskie. Na czym polega ich fenomen? - Sprawdzamy!

fortero.pl - Czy dywany belgijskie do mieszkania to dobry wybór


Wyjątkowe dywany belgijskie - Czym się charakteryzują?Co wpływa na tak ogromną i wciąż rosnącą popularność dywanów belgijskich? To właśnie one są jednymi z najczęściej wybieranych dekoracji podłogowych w ostatnich kilku latach. Wpływ na szaleństwo na ich punkcie ma zapewne wyjątkowo wysoka jakość, potwierdzona opiniami użytkowników. Dywany belgijskie cechuje wyjątkowa wytrzymałość, wykorzystywane do ich tworzenia tkaniny są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Sprężyste, nieodkształcające się włókna sprawiają, że dywany belgijskie nie tracą fasonu w miarę użytkowania. Dywany produkowane przez przodujące, belgijskie firmy będą towarzyszyć ich właścicielom na co dzień przez wiele lat, przystawiane meblami, przesuwane i tysiące rady deptane, wygniatane przez domowników i zwierzęta, szorowane szczotką od odkurzacza… Dywany belgijskie dzięki swojej jakości niełatwo poddają się działaniu czynników zewnętrznych. Jeśli szukasz dywanu na lata to warto zdecydować się na porządny, belgijski wariant!

Jakość wykonania - dywany belgijskie na prowadzeniuDywany produkowane w Belgii wyróżniają się wyjątkową odpornością na tak zwane elektryzowanie się, czyli skutki zjawiska elektrostatycznego. Dywany wyprodukowane z niskiej jakości włókna mocno elektryzują się, przez to przyciągają ogromne ilości kurzu i bywają nieprzyjemne w kontakcie ze skórą. Mocno zakurzony dywan to siedlisko alergenów i mało higieniczna ozdoba pokoju, zwłaszcza dziecięcego. Dywany belgijskie dzięki jakości wykonania nie będą ’’strzelać” podczas przechodzenia po nich, nie zbierają nadmiernie kurzu i są łatwe w odkurzaniu i czyszczeniu dzięki starannym splotom i wysokiej jakości włóknom. Prawdziwy belgijski dywan podszyty jest jutą - włóknem łodygowym, w stu procentach naturalnym i biodegradowalnym. Juta produkowana jest głównie w Chinach i Pakistanie, służy do wyrobu między innymi znanych i w Polsce worków jutowych. Juta jest materiałem wyjątkowo delikatnym w kontakcie z parkietem drewnianym, dzięki czemu zapobiega zarysowaniu go podczas codziennego użytkowania dywanu.

Dywany belgijskie - do jakiego wnętrza?Dzięki różnorodności wzorów i zachwycającym kolorom dywany belgijskie można dopasować do każdego stylu wnętrza. Ważne jednak, by robić to ze smakiem i wyczuciem. Dywany zajmują zwykle sporą powierzchnię podłogi, powinny więc być dobrze dobrane i przemyślane pod względem wzoru i koloru. Wielobarwny dywan odznaczający się mocnym wzorem będzie jednak lepiej prezentował się w minimalistycznym wnętrzu, niż rustykalnym, bogatym w ozdoby i bibeloty mieszkaniu. W oszczędnym pod względem mebli i ozdób wnętrzu, wzorzysty dywan może służyć za akcent przełamujący ascetyczne otoczenie, gdzie indziej wprowadzi chaos. Prostsze pod względem wzornictwa dywany belgijskie z łatwością dobierzemy do pomieszczeń w stylu glamour lub po prostu, mieszkania o przytulnym wystroju.