bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2012
  • 8 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2067

Maraton pisania listów w Sferze

Za nami:

8 grudnia w Galerii Sfera odbędzie się Maraton Pisania Listów z Amnesty International. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

amnesty


Maraton jest częścią ogólnopolskiej akcji - w dniach 8-9 grudnia listy będą pisane w ponad 200 miejscach w całej Polsce. Amnesty International zorganizowało tę akcję już po raz 13.

W czasie Maratonu pisane są listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. Działania te mają realny wpływ na sytuację pokrzywdzonych. W tym roku będzie można napisać list m.in. w sprawie Alesia Bialackiego, obrońcy praw człowieka z Białorusi. Będzie można także wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie, potępić przymusowe wysiedlenia oraz wesprzeć młodych aktywistów i młode aktywistki ruchu Girifna z Sudanu.

Idea Maratonu narodziła się w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International. Z czasem maraton stał się akcją ogólnoświatową, organizowaną w krajach Europy Zachodniej, USA, a nawet w Nowej Zelandii i na Bermudach. Dziś Maraton uważany jest za istotny wkład Polski w globalną świadomość Amnesty International. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w organizację wydarzenia. W ubiegłym roku, w ponad 200 miejscach w całej Polsce, napisano 161 090 listów.

W Galerii Sfera pisanie listów rozpocznie się o 11:00 w sobotę i potrwa do 17:00 w foyer galerii II.

ab / bielsko.info, źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.