Wiadomości

  • 28 października 2022
  • wyświetleń: 1013

Dlaczego warto pisać życzenia urodzinowe samodzielnie?

Materiał partnera:

Artykuł traktuje o tym, dlaczego warto pisać życzenia urodzinowe samodzielne. Pisanie takich życzeń może mieć terapeutyczną moc. Dzięki własnoręcznym życzeniom można wyrazić głębokie uczucia do solenizanta. Pisanie życzeń wzmaga również naszą kreatywność. Występują trzy podstawowe rodzaje życzeń: życzenia zwięzłe na kartce urodzinowej, życzenia rymowane oraz życzenia w formie listu.

życzenia,prezent


Urodziny to niezwykle ważna okazja dla każdego. Chcemy, by solenizant poczuł się tego dnia wyjątkowo. Zazwyczaj wraz z życzeniami obdarowujemy bliską osobę prezentem, choć bywa i tak, że same życzenia wystarczają. W internecie znaleźć możemy mnóstwo szablonów z życzeniami (np. na stronie zyczenia.eu). Czy warto stosować gotowe schematy życzeń? Dlaczego warto czasem pokusić się o napisanie życzeń urodzinowych samodzielnie?

Dlaczego warto napisać życzenia samodzielnie?



Jest kilka powodów, dla których warto napisać życzenia samodzielnie - zwłaszcza te urodzinowe.

  1. Pisanie życzeń może mieć pewną wartość terapeutyczną. Jak należy to rozumieć? Pisanie życzeń jest często uzewnętrznieniem się, podsumowaniem własnego stosunku do danej osoby, a także jest podkreśleniem tych cech, które w solenizancie cenimy najbardziej. Pisanie życzeń może sprawić, że wybaczymy solenizantowi jakieś przewiny i skupimy się na pozytywach relacji.
  2. Osoba otrzymująca takie własnoręcznie napisane życzenia czuje, że jej na Tobie naprawdę zależy. Napisanie komuś życzeń może wyrazić dużo więcej niż nawet najkosztowniejszy prezent.
  3. Samodzielne pisanie życzeń wzmaga naszą kreatywność i inwencję. Dzięki temu zajęciu uruchomić musimy swoją wyobraźnię, a także uaktywnić nasz mniej lub bardziej skrywany talent literacki. Pisanie życzeń bez wątpienia może dawać mnóstwo frajdy.


Rodzaje życzeń urodzinowych



Jakie rodzaje życzeń można wyróżnić?

  1. Zwięzłe życzenia zawarte w kartce urodzinowej. Często chcemy, by nasze życzenia były krótkie. Chcemy więc w paru słowach oddać nasz szczególny stosunek do solenizanta i to, że życzymy mu jak najlepiej. Gdy nie chcemy za bardzo się rozpisywać, warto wypunktować życzenia. W pierwszej części życzeń możemy scharakteryzować krótko solenizanta - jego specyficzne cechy ("życzenia dla osoby, która kocha obserwować koty i która zawsze rozlewa kawę..."), a potem możemy przejść do życzeń. Najlepiej, by te życzenia nawiązywały do cech solenizanta, a także do jego marzeń i planów na przyszłość.
  2. Życzenia rymowane. Jeśli mamy czas na to, by popisać się swoimi zdolnościami pisarskimi, warto zastosować życzenia urodzinowe w formie rymowanki. Taka forma życzeń z pewnością chwyci za serce adresata. Życzenia takie jak najbardziej mogą być komiczne - ważne, by na twarzy solenizanta zagościł szeroki uśmiech. W internecie znaleźć można wiele rymowanek, jednak najcenniejsze będą te, które napiszemy sami.
  3. Życzenia w formie listu. To najbardziej osobista i najbardziej polecana forma życzeń. W niej możemy wyrazić dokładnie to, co czujemy wobec solenizanta i jak bardzo życzymy mu wszystkiego, co dobre. Warto gruntownie przeanalizować to, do czego dąży w swym życiu solenizant i właśnie to zawrzeć w życzeniach. Można też umieścić rzeczy uniwersalne (o wielkiej miłości czy przyjaźni na całe życie, o ciągłym rozwoju i rozkwitaniu, przy jednoczesnym pozostaniu tą wspaniałą osobą, jaką się jest itp.). Warto w takim liście opisać swój stosunek do adresata, to, z czego wynika nasza miłość lub przyjaźń do niego - taki list będzie z pewnością niezwykle wartościową pamiątką.


Materiał Sponsora: https://monetaric.pl