bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1994

Bielsko-Biała laureatem konkursu

4 grudnia w Senacie RP przyznano nagrody w ramach konkursu "Samorządowy Lider Zarządzania 2012 - Usługi techniczne". Nasze miasto zajęło drugie miejsce w dziedzinie lokalnej gospodarki energetycznej.

dyplom
fot. UM Bielsko-Biała


Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2012 - Usługi techniczne” zorganizowany został w ramach projektu „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego (gminach i powiatach)” przez senacką Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Związek Miast Polskich. Na konkurs napłynęło 49 zgłoszeń z całego kraju. Nasze miasto zajęło II miejsc wśród miast na prawach powiatu za działania w ramach wieloletniej kampanii edukacyjno-promocyjnej „Bielsko-Biała chroni klimat”.

Bielska kampania skierowana jest do mieszkańców, podmiotów gospodarczych i jednostek organizacyjnych miasta, a realizowana w oparciu o europejski projekt "Engage". Promuje ona efektywne korzystanie z energii i innych mediów oraz poszanowanie środowiska i klimatu.

Wszystkie prowadzone w ramach kampanii działania przyniosły już pierwsze wymierne efekty. W roku 2011 udało się w całym mieście zaoszczędzić 7,6 mln kWh energii, co jest równowartością ok. 3 mln złotych. Komisja konkursowa doceniła także nasz wieloletni „Kompleksowy program ochrony powietrza atmosferycznego w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery miasta Bielska-Białej z budynków mieszkalnych”.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.