bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2011
  • wyświetleń: 4060

Tynio z Tyszkiewicza

"Nie samą nauką człowiek żyje" - sparafrazowane popularne powiedzenie doskonale oddaje styl życia studentów i... niektórych wykładowców Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza.

tynio tyszkiewicz


Ostatnio wymyślili oni maskotkę - jest nim rysunkowy ludzik, którego nazwa nawiązuje do hasła kampanii reklamowej szkoły "Teraz Ty!". Na razie "Tynio" pojawił się w kalendarzu Uczelni rozdawanym w szkołach średnich województwa małopolskiego i śląskiego. Jak poinformował nas uczelniany Dział Marketingu, Tynio wkrótce będzie miał towarzyszkę - Tysię.

Twórcą Tynia jest wykładowca BWS im. J. Tyszkiewicza, Tadeusz Kóska. Jak mówi autor postaci "Tynio z "przymrużeniem oka" obrazuje powagę "instytucji studenta" i ma wkradać się podstępnie w jego sposób myślenia i funkcjonowania..."/ Z kolei Tysia ma być "pogromczynią męskiego szowinizmu". Czekamy na więcej Tynia i Tysi!

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.