Wiadomości

  • 6 października 2022
  • wyświetleń: 2711

Przydomowa plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów

Mundurowi z wydziału kryminalnego bielskiej komendy oraz kobiernickiego komisariatu zlikwidowali przydomową plantację marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli 47 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram marihuany oraz blisko sto porcji gotowego suszu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków oszacowano na około 40 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Przydomowa plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów
Przydomowa plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy w trakcie czynności operacyjnych uzyskali informację z której wynikało, że w przydomowym ogrodzie jednego z domów w Kobiernicach mieści się nielegalna plantacja marihuany. Śledczy wraz z przewodnikiem psa wyszkolonego do odnajdywania narkotyków z bielskiej komendy oraz policjantami z kobiernickiego komisariatu zastali pod wskazanym adresem 48-letniego mieszkańca powiatu bielskiego.

- Jak się okazało, mężczyzna na przydomowej posesji zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 47 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego suszu. Ponadto w trakcie przeszukania domu odnaleźli blisko sto dilerskich porcji marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na ponad 40 tysięcy złotych - relacjonuje asp. Rafał Kobyłecki z KMP w Bielsku-Białej.

Przydomowa plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów
Przydomowa plantacja marihuany zlikwidowana przez policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak dodał przedstawiciel bielskich stróżów prawa, zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania i uprawy znacznej ilości narkotyków, a wczoraj prokurator zdecydował objąć go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.