Wiadomości

  • 2 października 2022
  • wyświetleń: 1254

Miasto nie doświetli placu zabaw „Rekarpackie”

Mieszkańcy skarżą się na brak bezpieczeństwa na placu zabaw „Rekarpackie”. Potrzebne jest doświetlenie terenu. Władze miasta jednak podkreślają, że teren nie należy do gminy.

Chuligani znów dają o sobie znać na placach zabaw
Miasto nie doświetli placu zabaw „Rekarpackie” · fot. Facebook / Roman Matyja


Przypomnijmy, bielski radny Roman Matyja podjął interwencję w sprawie poprawienia bezpieczeństwa na terenie placu zabaw "Rekarpackie". Jak opisuje, mieszkańcy informują, że „przez to wieczorami zdarzają się wybryki chuligańskie, które zakłócają spokój mieszkańcom”. Dlatego zaapelował „o rozważenie w budżecie na 2023 rok, możliwości wykonania oświetlenia na przedstawionym powyżej terenie, a być może w miarę możliwości finansowych miasta, zamontowanie monitoringu wizyjnego, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na placu zabaw”.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej podkreślił, że teren placu zabaw, jak również ścieżki spacerowej, jest zlokalizowany w całości na działkach będących w wieczystym użytkowaniu „Karpackiej" Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Taki stan terenowo-prawny nie pozwala gminie Bielsko-Biała wydatkować publicznych środków na doświetlanie terenów nie będących własnością gminy. Obowiązek dbania o bezpieczeństwo użytkowników placu zabaw i ścieżki spoczywa na właścicielu terenu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że po zakończeniu realizacji Budżetu Obywatelskiego w ramach którego powstała wspomniana inwestycja, Spółdzielnia Mieszkaniowa zobowiązała się do kompleksowego utrzymywania wybudowanych obiektów, co zostało zapisane w stosownej umowie użyczenia - wyjaśnił wiceprezydent.

I dodał, że „w związku z powyższym nie ma możliwości wybudowania przez Gminę Bielsko-Biała doświetlenia wskazanego teren”.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.