bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1933

Złodziej wpadł w ręce sąsiadów

Kiedy dwaj bielszczanie zauważyli obcego, który wychodził z sąsiedniego domu z łupami w rękach od razu zareagowali. Zatrzymali włamywacza i przekazali go w ręce policjantów. Dzięki ich szybkiej reakcji odzyskano też zrabowane mienie o wartości blisko 4.000 zł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Bielsku-Białej na ul. Barkowskiej, gdzie sprawca pod nieobecność domowników włamał się do prywatnego budynku. W momencie, gdy włamywacz wychodził z posesji ze zrabowanymi łupami zauważył go jeden z mieszkańców. Natychmiast zaalarmował mieszkającego nieopodal sąsiada. Mężczyźni wspólnymi siłami zatrzymali rabusia i przekazali go w ręce mundurowych.

Dzięki ich szybkiej reakcji odzyskano też zrabowane mienie: laptopa i biżuterię. Zatrzymanym okazał się dobrze znany stróżom prawa 53-letni bielszczanin, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Dzisiaj sprawca usłyszy zarzuty włamania i kradzieży cudzego mienia, a o jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Śledczy z komisariatu IV ustalają, czy zatrzymany ma na swoim koncie także inne włamania, do których doszło ostatnio w bielskich Komorowicach i Hałcnowie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.