Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2022
  • wyświetleń: 55028

Rodzinny dramat w Hałcnowie. Znamy okoliczności tragedii

Poznaliśmy okoliczności tragedii, do której doszło wczoraj w bielskim Hałcnowie. Przypomnijmy, tuż po godzinie 15.00 w jednym z domów znaleziono zwłoki kobiety. Potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia, o których informował portal bielsko.info.

akta, dochodzenie, policja, kajdanki
Rodzinny dramat w Hałcnowie. Znamy okoliczności tragedii · fot. KMP Bielsko-Biała


Przypomnijmy, jak informowaliśmy wczoraj jako pierwsi w artykule "Morderstwo w bielskim Hałcnowie. Nie żyje kobieta!", wczoraj około godziny 14.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o nieprzytomnej kobiecie na terenie jednej z posesji w bielskim Hałcnowie. Na miejscu okazało się, że kobieta nie żyje i padła ofiarą zabójstwa.

Jak przekazała dzisiaj portalowi bielsko.info Anna Zarychta, szefowa Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała-Północ, zwłoki zostały ujawnione wczoraj po godzinie 15.00. - Na ciele 72-letniej kobiety stwierdzono uraz głowy. Natomiast dopiero sekcja zwłok wykaże, czy był on przyczyną śmierci - poinformowała Prokurator Rejonowy Anna Zarychta.

Jak dodała w rozmowie z naszym portalem, podejrzana o zabójstwo 72-latki jest jej 36-letnia córka, która została umieszczona w Bielskim Centrum Psychiatrii. Z uwagi na to, że wczoraj nie można było wykonać z nią wszystkich czynności w sprawie, będzie badana przez biegłych, którzy ocenią, kiedy będzie można ich dokonać. Wczoraj zostały natomiast dokonane oględziny ciała domniemanej sprawczyni - zostały pobrane m.in. wyskrobiny zza paznokci, zbadano także jej odzież. Kwestie przesłuchania będą zależały właśnie od badania przez biegłych. Zabezpieczono dowody, które mogłyby bezpośrednio związać ją z ofiarą. Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Teraz śledczy mają 48 godzin liczone od wczorajszego zatrzymania na zgromadzenie materiału dowodowego i wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Sprawa wstępnie została zakwalifikowana z artykułu 148 kodeksu karnego, czyli jako zabójstwo.

mp, rosz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.