bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2012
  • 8 grudnia 2012
  • wyświetleń: 4348

Pierwsi narciarze w styczniu

Prace budowlane zakończone, obecnie trwają odbiory. Jeśli pozwoli na to aura, ośrodek rekreacyjny na Dębowcu w Bielsku-Białej powinien ruszyć w pierwszej połowie stycznia przyszłego roku.

- Pierwszy budynek, patrząc od ul. Karbowej taki ciemny, to budynek techniczny m.in. z garażami na sprzęt: ratrak i armatki. Dalej jest peron, miejsce gdzie narciarze będą wsiadać do kolejki linowej, a obok budynek z drewnianą elewacją to dolna stacja kolejki, który mieści m.in. kasy biletowe i toalety dla turystów. Za budynkiem jest park linowy, który będzie czynny latem oraz kolej linowa z 4-osobową kanapą o długości 610 m - oprowadza Leszek Pacia, naczelnik wydziału inwestycji w bielskim magistracie.

Niebieska trasa zjazdowa jest łatwa, ma ponad 600 m długości. Jest także krótki wyciąg orczykowy (84 m) i trasa dla najmłodszych oraz początkujących narciarzy i snowboardzistów, które znajdują się obok górnej stacji kolejki. W sąsiedztwie jest położony ciekawy plac zabaw dla dzieci. Kolejne atrakcje to: niewielki 6-elementowy snowpark, taras wypoczynkowy przy dolnej stacji kolejki, boisko wielofunkcyjne czynne latem i siłownia na wolnym powietrzu. Przy ośrodku przygotowano parking na 110 miejsc.

- Na dzień dzisiejszy mamy odebrane: kolej linową, były testy i próbna ewakuacja oraz mały wyciąg. Aby uzyskać pozwolenie na użytkowanie trzeba sprawdzić wszystkie urządzenia, zgłosić do Sanepidu i straży pożarnej, a potem zwrócić się o pozwolenie do nadzoru budowlanego - mówi Pacia.

Inwestycja kosztowała ok. 28,5 mln zł. Prawie 83 proc. tej kwoty, to dofinansowanie ze środków unijnych.

ab / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.