bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2386

Jak rozmawiać z Chińczykami?

4 grudnia w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie "Doing Business with China" dla osób zainteresowanych współpracą z chińskimi przedsiębiorcami. Jego organizatorem jest BRE Bank.

- Prowadzenie biznesu z Chinami nie jest wyzwaniem łatwym. Oprócz trudności związanych z rozbudowaną biurokracją oraz wyższymi stawkami celnymi, zagraniczni przedsiębiorcy bardzo często stykają się z barierami językowymi, obyczajowymi i kulturowymi, począwszy od właściwej interpretacji symboli, gestów i prowadzenia rozmowy, aż po różnice w zarządzaniu pracownikami - mówią organizatorzy.

Współpraca gospodarcza z Chinami ma olbrzymi potencjał, który warto wykorzystać, jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować. To dlatego BRE Bank zdecydował się poświęcić jej najnowszą edycję swojego cyklu skierowanego do przedsiębiorców.

- Na spotkania pod tytułem „Doing business with China” zaprosiliśmy jako prelegentów przedstawicieli Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz znawców kultury chińskiej - mówi Agnieszka Stryjecka z BRE Banku. Spotkania mają na celu wskazanie szans i możliwości dla przedsiębiorców we współpracy polsko-chińskiej. Chcemy zwrócić uwagę zarówno na bariery kulturowe, jak również czynniki sukcesu. - dodaje.

Na spotkaniach omówiona zostanie między innymi rządowa strategia „Go China” związana ze wsparciem polskich przedsiębiorców na rynku chińskim, praktyczne aspekty prowadzenia biznesu międzykulturowego oraz finansowania handlu z przedsiębiorstwami z Chin, w tym między innymi prowadzenia rozliczeń w juanach oraz zarządzania ryzykiem w transakcjach handlowych.

Firmy zainteresowane udziałem w spotkaniach w ramach programu „Doing business with China” powinny się kontaktować z oddziałem BRE Banku w Bielsku-Białej (Pl. Wolności 7).

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.