bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2022
  • wyświetleń: 807

Miała odebrać gotówkę z oszustwa. Została zatrzymana

Policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 64-letnią kobietę, która podejrzewana jest o udział w oszustwie metodą „na wnuczka”. Zgodnie z decyzją sądu sprawczyni spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo to może grozić jej nawet do 8 lat za kratami.

policja, radiowóz
Miała odebrać gotówkę z oszustwa. Została zatrzymana · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach września. Jak informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej, do 74-letniej bielszczanki zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. W rozmowie poinformował, że syn rozmówczyni brał udział w zdarzeniu drogowym, w związku z czym, aby uniknąć poważnych konsekwencji, musi zapłacić teraz kilka tysięcy złotych. Mężczyzna zażądał od pokrzywdzonej kwotę w wysokości 30 tysięcy złotych.

- Seniorka zorientowała się, że może być ofiarą próby wyłudzenia pieniędzy, niemniej jednak poprowadziła rozmowę tak, aby sprawca wskazał miejsce, w którym miałoby dojść do przekazania żądanej kwoty. Od razu po zakończonej rozmowie, powiadomiła o poczynionych ze sprawcą ustaleniach, policjantów z bielskiej komendy. Stróże prawa z Wydziału Kryminalnego niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie następnie zatrzymali kobietę, która miała odebrać tam żądaną gotówkę - relacjonuje przedstawicielka bielskich mundurowych.

64-letnia sprawczyni usłyszała już zarzuty, po czym na wniosek śledczych oraz bielskiej prokuratury sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie trwa. Jak podkreśla Chrobak, pokrzywdzona 74- letnia bielszczanka wykazała się w zaistniałej sytuacji czujnością i postawą godną do naśladowania.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.