bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 579

Mieszkańcy Białej Północ apelują o nasadzenia kwiatów

Ozdobnej roślinności, kwiatów i drzew w Bielsku-Białej ogólnie nie brakuje. Ale niestety nie wszędzie. Mieszkańcy dzielnicy Biała Północ zaapelowali, by także w ich rejonie miasta pojawiły się ozdobne nasadzenia.

Kwiaty i ciasta od uchodźców z Ukrainy w podziękowaniu za gościnę
Mieszkańcy Białej Północ apelują o nasadzenia kwiatów · fot. UM Bielsko-Biała


W sprawie wykonania nasadzeń kwiatów i ozdobnych roślin w centrum dzielnicy Biała Północ w bielskim Ratuszu interwencje podjął radny Karol Markowski.

- W imieniu mieszkańców dzielnicy Biała Północ zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie uwagi na centrum naszej dzielnicy i zlecenie wykonania tu odpowiednich ozdobnych nasadzeń zieleni . Myślę że odpowiednim miejscem byłoby wykonanie rabatek u zbiegu ul. Karola Krausa i ul. Chłopickiego w rejonie zamontowanej niedawno tablicy informacyjnej. Wykonanie tego typu zabiegu, poprawi znacznie estetykę tego miejsca, zwłaszcza że jest to chodnik biegnący z parkingu w stronę kościoła parafialnego oraz placu zabaw i wielofunkcyjnego obiektu sportowego, co oznacza bardzo dużą liczbę osób przechodzącą obok tego miejsca. Ze swej strony zapewniam o moim pełnym zaangażowaniu na każdym etapie prac - napisał przedstawiciel mieszkańców w swej interpelacji.

Jak dowiadujemy się w magistracie, Wydział Gospodarki Miejskiej zaplanuje w przyszłym roku środki na zagospodarowanie wspomnianego miejsca w ramach tworzenia tzw. „parków kieszonkowych" jako tworzenie nowych terenów zielonych.

- We wskazanym miejscu przewidziane byłyby nasadzenia ozdobnych krzewów oraz drzew, natomiast po podjętych już wcześniej działaniach na jesień bieżącego roku, posadzonych zostanie łącznie 14 drzew. Równocześnie informuję, że Gmina Bielsko-Biała w celu przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom klimatycznym, poprawy bioróżnorodności oraz estetyki, zakłada na terenie naszego miasta parki kieszonkowe. Propozycja pozwoli zwiększyć ilość terenów zielonych w Bielsku-Białej - stwierdził Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.