Wiadomości

  • 13 września 2022
  • wyświetleń: 1149

Na stacji Kozy będzie nowy peron za 2,5 mln zł. Ułatwi dostęp do kolei

Na stacji Kozy na linii Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona będzie nowy peron dostosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. To kolejna stacja, na której PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ułatwiają dostęp do kolei. Wartość zadania to ok. 2,5 mln zł finansowane ze środków własnych.

Na stacji Kozy będzie nowy peron za 2,5 mln zł. Ułatwi dostęp do kolei
Na stacji Kozy będzie nowy peron za 2,5 mln zł. Ułatwi dostęp do kolei · fot. PKP PLK


- Przebudowa i podwyższenie peronu ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą zamontowane nowe wiaty i ławki. Przewidziano jasne oświetlenie LED. Dobrą orientację w podróży zapewnią tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowane będą dojścia wraz z pochylniami, umożliwiającymi swobodny dostęp do peronów - informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Zadanie „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych w lokalizacji Kozy wraz z robotami towarzyszącymi” realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wartość prac to 2,5 mln zł ze środków własnych. Zakończenie planowane jest wiosną 2023 r.

Na linii kolejowej nr 117 Bielsko-Biała - Kraków PKP PLK zrealizowały już prace o wartości 129 mln zł. - Między Wadowicami a Andrychowem poprawił się komfort oraz bezpieczeństwo podróżowania. Dostęp do kolei zwiększył nowy przystanek Osiedle Podhalanin, a także zmodernizowane perony na stacji Andrychów i przystankach w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie - wylicza Głowacka.

- Możliwość lepszych podróży zapewnia także wybudowana mijanka w Barwałdzie Średnim i przystanek w dogodniejszej lokalizacji. Atrakcyjność linii kolejowej zwiększy budowana obecnie łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej za blisko 23 mln zł. Łącznica pozwoli skrócić nawet o blisko 15 minut czas jazdy pociągiem z Krakowa do Wadowic, Andrychowa i Bielska-Białej - podsumowuje przedstawicielka spółki PKP PLK.

mp / bielsko.info

źródło: PKP PLK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.