Wiadomości

  • 12 września 2022
  • wyświetleń: 3323

Dzieci zaczęły wymiotować. Sprawę bada sanepid

Bielski sanepid poinformował, że u dzieci w kilku placówkach oświatowych na terenie Bielska-Białej doszło do objawów zatrucia pokarmowego. Na szczęście nie było ono poważne, ale inspektorzy sanitarni badają sprawę.

sanepid, psse
Dzieci zaczęły wymiotować. Sprawę bada sanepid · fot. UM Bielsko-Biała


Przed weekendem bielska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna otrzymała zgłoszenia o kilkudziesięciu przypadkach zatrucia pokarmowego - głównie wśród dzieci uczęszczających do kilku przedszkoli, żłobka i klubu dziecięcego w Bielsku-Białej. Objawami zatrucia były wymioty.

Jak powiedział portalowi bielsko.info Jarosław Rutkiewicz, szef bielskiego sanepidu, pożywienie do wszystkich placówek, w których wykryto zagrożenie, dostarczała jedna firma cateringowa.

- To ona, jako wspólny mianownik występowania objawów zatrucia, jest głównym celem naszych badań zmierzających do tego, by ustalić przyczyny zaistniałej sytuacji - powiedział.

Póki co wyniki badań nie są znane.

Na szczęście objawy u większości osób szybko minęły. Nie ma też informacji, by któraś z osób była poddana hospitalizacji.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.