Wiadomości

  • 9 września 2022
  • 11 września 2022
  • wyświetleń: 3296

[FOTO] Za nami Olimpiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W sobotę 10 września zakończyły się sportowe zmagania w ramach II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Fundusze w Akcji". Do Bielskiego Centrum Kultury zjechało kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Dopisała pogoda i wysoka forma zawodników.

II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Fundusze w Akcji" - 10.09.2022 · fot. Materiały prasowe organizatora


Nad tegoroczną edycją Olimpiady patronat objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Bielsko-Biała. Wydarzenie miało miejsce w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej oraz na terenach rekreacyjnych przylegających do BCK.

Młodzi strażacy zmierzyli się w 4 konkurencjach podzielonych na 4 kategorie wiekowe. Suma zdobytych punktów przez drużyny dała ostatecznie odpowiedź, kto stanie na podium. W tym roku najlepsi okazali się strażacy z młodzieżowej drużyny przy OSP Stara Wieś, która zdobyła ostatecznie 101 punktów. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Czaniec z 82 punktami. Na trzecim miejscu podium z 63 punktami uplasowali się młodzi strażacy z OSP Międzyrzecze Górne. Poza wspaniałymi pucharami drużyny, które znalazły się na podium do swoich jednostek zabrali także profesjonalne stoły pingpongowe.

Większość drużyn po uroczystym wręczeniu nagród wróciła do domów. Jednak kilka, które przyjechały do Bielska-Białej między innymi z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, czy podkarpackiego skierowała się pod Dębowiec, gdzie dzięki pomocy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej mieli przygotowany obóz namiotowy.

Podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na uczestników czekała masa atrakcji. Nie zabrakło także akcentu poważniejszego. Zmaganiom sportowym towarzyszyła także konferencja dla samorządowców i przedstawicieli sektora pozarządowego poświęcona funduszom unijnym, a zorganizowana przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sędziom, którzy przygotowali poszczególne dyscypliny sportowe, wszystkim wolontariuszom oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Szczególne podziękowania płyną w stronę Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz władzom Bielska-Białej za objęcie wydarzenia swoim patronatem. Podziękowania składane są także Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej SA, Instytutowi Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego z Krakowa oraz producentowi wody mineralnej Żywiec Zdrój za wsparcie rzeczowe wydarzenia.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.