Wiadomości

  • 8 września 2022
  • wyświetleń: 769

Dieta bez odmawiania ulubionych smakołyków - czy to możliwe?

Materiał partnera:

Diety bardzo często kojarzą się z drakońskimi zasadami, które opierają się na rezygnacji z ulubionych smakołyków na rzecz ściśle określonych, niskokalorycznych dań. Jednak czy takie skojarzenia mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy jest to tylko utarty powszechnie mit? W poniższym artykule szczegółowo się temu przyglądamy i wyjaśniamy czy dieta bez odmawiania sobie ulubionych smaków jest możliwa.

Silesia


Wyrzeczenia, rezygnacja z ulubionej pizzy czy ukochanej czekolady. Czy tak musi wyglądać dieta? Czy decydując się na zmianę nawyków żywieniowych, już zawsze trzeba będzie liczyć kalorie i odpowiednio dobierać wszystkie produkty? Otóż niekoniecznie! Decydując się na zmianę diety, wcale nie trzeba rezygnować z ulubionych przysmaków, aby osiągnąć swój cel! Oczywiście wiele potraw i przekąsek można „odchudzić”, dzięki czemu będą zdrowsze i mniej kaloryczne, jednak bez utraty ich doskonałego smaku. Warto jednak mieć na uwadze, że przekąski w postaci słodyczy nie powinny być podstawą naszej diety, a jedynie niewielkim jej elementem.

Czy spożywanie słodyczy na diecie musi być zakazane?Wiele osób sięga po słodycze dla poprawy humoru. Jest to silne uzależnienie, z którym dość trudno sobie poradzić. Bogate w cukier oraz przetworzone tłuszcze słodycze przemysłowe tworzone są w taki sposób, abyśmy sięgali po nie jak najczęściej. A częste spożywanie cukru przyczynia się do wielu chorób np. otyłości, cukrzycy czy insulinooporności.

Wraz z przejściem na zdrową dietę czy dietę odchudzającą bardzo często w pierwszej kolejności próbuje się całkowicie wyeliminować słodycze ze swojego menu. Tylko czy na pewno słusznie? Oczywiście wiele mówi się o tym, że słodycze to puste kalorie, co oznacza, że przy ich spożywaniu poza kaloriami dostarczamy niewielkie ilości witamin i składników odżywczych. Jednak wcale nie musimy rezygnować ze słodkich przekąsek czy poobiedniego deseru. Rozwiązaniem mogą być tu zdrowe słodycze, którymi z powodzeniem zastąpić można popularne słodkości ze sklepu. Takie zdrowe słodycze będące cennym źródłem tego, co dla naszego organizmu niezbędne oferuje catering dietetyczny. Mogą to być np. dyniowe muffinki, prażone jabłka z musem malinowo-truskawkowym, batony owsiane czy blok czekoladowy. Dobrym pomysłem są także pełne witamin, słodkie przekąski w postaci owoców - bananów, daktyli czy kaki.

Dieta pudełkowa i słodycze - czy to możliwe?WygodniaDieta.pl to dieta pudełkowa przygotowywana w taki sposób, aby wszystkie zawarte w niej posiłki były pełnowartościowe, zapewniały sytość i przede wszystkim, nie zmuszały nas do odmawiania sobie przyjemności! Co więcej, odpowiednio ustalona kaloryczność diety sprawi, że zniknie nam ochota na podjadanie między posiłkami. Warto jednak mieć na uwadze, że wszystkie diety, także dieta niskokaloryczna komponowane są w taki sposób, aby nasze podniebienie mogło skosztować wszystkich ulubionych smaków.

Dokładnie tak - smak to priorytet! Menu układane jest jednak tak, aby smak szedł w parze z optymalną ilością makroelementów i innych składników odżywczych, jakich potrzebuje nasz organizm. We wszystkich dietach znaleźć można wiele różnego rodzaju pysznych niskokalorycznych słodyczy. A jeśli interesuje Was dieta pudełkowa w Bielsku-Białej, możliwe są bezpłatne, codzienne dostawy pysznych, zdrowych i odpowiednio skomponowanych dań, w których na pewno znajdzie się coś słodkiego w wersji fit.

Owocowe sałatki, warzywne gulasze, pełnoziarniste kasze czy pieczona ryba to smaczne i zdrowe posiłki, które dobrze mieć w swoim codziennym menu. Jednak gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego, warto postawić na dietetyczne słodycze, które przypadną do gustu wszystkim - zarówno dużym, jak i małym smakoszom. Dzięki temu utrzymywanie zdrowej diety czy diety odchudzającej będzie zdecydowanie przyjemniejsze i prostsze. Co więcej, także w domu przygotować można słodkie, zdrowe koktajle na bazie mleka i owoców lub pyszne fit ciasta, cieszące podniebienia ulubionymi smakami. Bo słodycze nie zawsze muszą kojarzyć się z czymś niezdrowym!