Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2022
  • wyświetleń: 1625

Przed nami "ŁAŁ", czyli Weekend z Pasją w V LO!

ŁAŁ to trzydniowe wydarzenie, które rozpoczyna się w piątek po południu i trwa aż do niedzieli, przez całą dobę, dostarczając wysokiej jakości rozrywki. Główną ideą projektu jest wskazywanie alternatywnych form spędzania czasu i dzielenia się pasją.

Przed nami "ŁAŁ", czyli Weekend z Pasją w V LO! · fot. Materiały organizatora


Od 16 do 18 września w budynku V Liceum Ogólnokształcącego każdy będzie mógł wziąć udział w pokazach, warsztatach i wykładach o różnorakiej tematyce. Mimo, że głównym odbiorcą wydarzenia jest młodzież, każdy znajdzie coś dla siebie.

W poprzednim roku odbyło się kilkadziesiąt bardzo różnorodnych atrakcji, m.in. warsztaty walki mieczem, nauka tańca, zajęcia sportowe i ruchowe, szycie dla początkujących, nauka gry na gitarze, warsztaty robienia łapaczy snów, relacje z podróży czy nawet nauka lutowania! Cały czas dostępne są również planszówki do pogrania, a w nocy odbywają się także maratony filmowe.

W tym momencie trwa rekrutacja osób, które chciałyby podzielić się swoją pasją. Uroku wydarzeniu dodaje fakt, że są to osoby z regionu, które chcą się opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i zarazić nimi. Zgłaszać można się do 9 września, a na początku przyszłego tygodnia opublikowana zostanie dokładna rozpiska z atrakcjami i harmonogramem.

- Wydarzenie jest darmowe, a wejście na dane zajęcia niezobowiązujące, tzn. można wejść spróbować, a jak się nie spodoba albo znudzi, to wyjść i pójść na coś innego. To świetna okazja, aby poznać nowe osoby i spróbować nowych rzeczy. Być może uczestnicy znajdą nowe formy spędzania czasu, które będą rozwijać w swoim życiu. Idealna okazja, jeśli szukacie jakiegoś pomysłu na spędzenie długich jesiennych popołudni - wyjaśniają organizatorzy.

To trzecia edycja projektu. Pierwsza odbyła się w 2016 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej, druga w 2017 w Jaworzu - pisaliśmy o niej tutaj. Trzecia miała charakter międzynarodowego festiwalu, ponieważ zaproszone zostały osoby z czeskich szkół.

- Teraz ŁAŁ powraca po przerwie wywołanej pandemią. Być może teraz inicjatywa jest jeszcze bardziej potrzebna niż wcześniej, ponieważ przez zdalne nauczanie i ograniczenie kontaktów wiele osób czuje się samotnych i szuka sposobu na poznanie kogoś nowego i znalezienie jakiejś kreatywnej formy spędzania czasu - podsumowują organizatorzy.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.