bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2022
  • wyświetleń: 706

Próba oszustwa udaremniona dzięki czujności seniorki

Policjanci z Wydziały Kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali kobietę, która usiłowała oszukać starszą mieszkankę Bielska-Białej metodą „na wnuczka” przy wykorzystaniu legendy na wypadek drogowy i wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak podkreślają mundurowi, dzięki rozwadze bielskiej seniorki, która podejrzewając próbę oszustwa zadzwoniła do dyżurnego bielskiej komendy i szybkiej reakcji policjantów nie doszło do utraty oszczędności.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Próba oszustwa udaremniona dzięki czujności seniorki · fot. KWP Katowice


- W pierwszych dniach września na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do kilku prób oszukania seniorów metodą "na policjanta" i "na wypadek". Dużą czujnością i postawą godną naśladowania wykazała się 74-letnia mieszkanka Bielska-Białej, do której 5 września popołudniu zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Rozmówca poinformował seniorkę, że jej syn rzekomo uczestniczył w wypadku i aby uniknąć poważnych konsekwencji musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych - informuje asp. Rafał Kobyłecki z KMP w Bielsku-Białej.

- Kobieta zorientowała się, że może dojść do próby oszustwa i poinformowała bielską policję. Policjanci z wydziału kryminalnego podczas próby odbioru gotówki zatrzymali kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty, a na wniosek śledczych i prokuratury bielski sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wczoraj wobec 64-latki tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia - dodaje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Pracujący przy sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.