bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2022
  • 11 września 2022
  • wyświetleń: 2353

"Spotkajmy się, pograjmy!" już w ten weekend w Bielsku-Białej!

Za nami:

Całonocne granie w gry planszowe organizowane przez Zakątek Fantastyki zrealizuje w Szkole Waldowskiej w Bielsku-Białej jedno z wydarzeń planszówkowych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Spotkajmy się, pograjmy!". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 w sobotę, 10 września, a zakończy - w niedzielę, 11 września o godzinie 18.00.

Reklama

gra planszowa
"Spotkajmy się, pograjmy!" już w ten weekend w Bielsku-Białej! · fot. pixabay.com


Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 w sobotę, 10 września, a zakończy - w niedzielę, 11 września o godzinie 18.00.

- "Spotkajmy się, pograjmy!" jest wspólną inicjatywą polskich Klubów Gier Planszowych, inspirowaną niemiecko-austriacko-szwajcarskim projektem “Stadt Land spielt”, którego jesteśmy pierwszymi w Europie partnerami. W krajach niemieckojęzycznych organizowana jest w tym roku 10. edycja inicjatywy - ze 180 eventami planszówkowymi - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

- Idea leżąca zarówno u podstaw “Stadt Land spielt”, jak i “Spotkajmy się, pograjmy!” jest prosta: W każdy II weekend września chcemy wychodzić w nasze środowiska lokalne, promując gry planszowe jako dobro kultury dostępne dla każdego, a jednocześnie pokazując jak wspaniałym są one narzędziem do budowania relacji międzyludzkich - rodzinnych, sąsiedzkich, międzypokoleniowych... - dodają organizatorzy.

W ramach wydarzenia rozgrywki będą prowadzone w wyznaczonych game roomach, wraz z turniejem Santiago, Mölkky i Karaka. Przewidziane jest również wyzwanie, w którym będzie można wygrać gry przekazane przez sponsorów. Całość wydarzenia będzie swoistym wydarzeniem rozrywkowo - kulturalnym dla wszystkich, a szczególnie dla tych którzy w tym hobby jeszcze się nie odnaleźli.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Jarosława Klimaszewskiego, prezydenta Bielska-Białej. Portal bielsko.info objął inicjatywę "Spotkajmy się, pograjmy!" patronatem medialnym.

"Spotkajmy się, pograjmy!" już w ten weekend w Bielsku-Białej!
"Spotkajmy się, pograjmy!" już w ten weekend w Bielsku-Białej! · fot. Materiały organizatora


"Spotkajmy się, pograjmy!" już w ten weekend w Bielsku-Białej!
"Spotkajmy się, pograjmy!" już w ten weekend w Bielsku-Białej! · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.