Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2022
  • wyświetleń: 1121

Radni apelują o wykonanie boiska na Bulwarach Młodości

Boiska sportowe cieszą się popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. Powstanie kolejnego, na co zwrócili uwagę bielscy radni, przydałoby się na Bulwarach Młodości, które wśród mieszkańców są znane jako Bulwary Straceńskie. To jednak będzie możliwe dopiero za kilka lat.

boisko, piłka, mecz
Radni apelują o wykonanie boiska na Bulwarach Młodości · fot. pixabay.com


Bielscy radni Maksymilian Pryga, Szczepan Wojtasik, Rafał Ryplewicz, Karol Markowski i Roman Matyja stwierdzili, że warto zastanowić się, czy w przyszłości nie wykonać na terenie Bulwarów Młodości w dzielnicy Leszczyny boiska ze sztuczną trawą, analogicznego do obiektu przy ulicy Piastowskiej, które cały rok tętni życiem i doskonale się sprawdza w każdych warunkach atmosferycznych.

- Nie jest to inwestycja tania, ale godna uwagi przy planowaniu kolejnych zadań związanych z modernizacją lub rozbudową infrastruktury sportowej w mieście. Dlatego mamy świadomość kwestii ekonomicznych, których nie trzeba przywoływać w odpowiedzi na nasze zgłoszenie. Mamy świadomość wydatków jakie ponosi urząd miejski, szalejącej inflacji oraz trudnej sytuacji samorządów na terenie całego kraju - napisali w swej wspólnej interpelacji do władz miasta radni, jednocześnie prosząc o zauważenie obszernie opisanego problemu oraz o podjęcie ewentualnych działań planistycznych, które w przyszłości będą mogły zostać zrealizowane.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia poinformował, że "z zadowoleniem obserwuję zainteresowanie jakim cieszy się Orlik przy ul. Piastowskiej".

- Jest to obiekt, z którego korzysta wielu bielszczan, a jego „obłożenie w grafiku" świadczy o realizowaniu potrzeby aktywnego wypoczynku przez mieszkańców naszego miasta. Uważam, że propozycja przebudowy boiska na Bulwarach jest jak najbardziej zasadna, a wykonanie nawierzchni ze sztucznej trawy umożliwiłoby pełniejsze wykorzystanie obiektu. Realizacja tego pomysłu wymaga projektowego przygotowania inwestycji oraz wyasygnowania znacznej sumy środków, co w chwili obecnej, biorąc pod uwagę sytuację finansową miasta i ogrom bieżących kosztów, jest trudne - dodał wiceprezydent.

Zwrócił uwagę, że względy organizacyjne związane z realizacją inwestycji, w tej lokalizacji, podnoszą koszty budowy z powodu niełatwego dostępu do boiska przez większy sprzęt budowlany i dostarczający materiały.

- Niezależnie od powyższego, miasto ma na uwadze potencjalną modernizację przedmiotowego boiska i pod warunkiem sprzyjającej sytuacji finansowej, inwestycja mogłaby rozpocząć się najszybciej w 2024 roku - stwierdził przedstawiciel Ratusza.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.