bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 258

Jak dobrać wysokość stolika kawowego do kanapy?

Materiał partnera:

Kącik wypoczynkowy powinien być wygodny, a zarazem ergonomiczny. Trudno wyobrazić sobie tę przestrzeń bez stolika kawowego. Jego dobór do kanapy czy sofy ma bardzo duże znaczenie i tu pojawia się pytanie: jak dobrać wysokość stolika kawowego do kanapy?

Jak dobrać wysokość stolika kawowego do kanapy?


Stolik kawowy a ława - podobieństwa i różniceZanim zdecydujecie się na stolik kawowy musicie wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy nim a ławą. Otóż wbrew pozorom te dwa meble różnią się od siebie. Otóż ławy mają zwykle prostokątny kształt. Z kolei stoliki kawowe są zwykle niższe i mniej masywne. Dla ław charakterystyczna jest jeszcze dodatkowa półka pod blatem. Wybierając stolik kawowy można go odpowiednio dobrać do wypoczynku. Do wyboru są stoliki kawowe prostokątne, kwadratowe, okrągłe, a nawet takie o nieregularnych kształtach. Ciekawym wyborem są też stoliki kawowe podwójne i potrójne. Dobierając stolik kawowy do kanapy trzeba oczywiście zwrócić uwagę na jego wymiary.

Generalnie stolik powinien stać ok. 80 cm od telewizora, a także około 40 cm od kanapy. Jeżeli chodzi o rozmiary, to wielkość stolika kawowego powinna odpowiadać 2/3 długości kanapy. Przeciętny stolik kawowy ma ok. 100 cm długości i 60 cm szerokości. Jeżeli szukacie stolików kawowych w klasycznym rozmiarze, to takie znajdziecie w ofercie Restilo. Sklep oferuje także doskonałej jakości sofy i narożniki, które świetnie sprawdzą się w każdym salonie. Różnorodna stylistyka sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wejdźcie na stronę: restilo.pl/sofy, by się przekonać.

Dobór wysokości stolika kawowego - o czym należy pamiętać?Przy wyborze stolika kawowego poza rozmiarami blatu bardzo duże znaczenie dla wygody użytkowania ma jego wysokość. I tu pojawia się jakże istotne pytanie: jak dobrać wysokość stolika kawowego do kanapy czy też narożnika? Niektórzy eksperci twierdzą, że stolik kawowy powinien być od centymetra do sześciu centymetrów niższy od siedziska kanapy czy innego wypoczynku. Komfort użytkowania może zapewnić także stolik kawowy, który jest tej samej wysokości co siedzisko. Warto zwrócić uwagę na to, że wysokość stolików kawowych jest różnorodna i wynosi zwykle od 40 do 50 centymetrów. Gdy zakupicie zbyt wysoki stolik kawowy, to może Wam to znacząco utrudnić korzystanie z blatu, a sam blat może nawet przesłaniać szafkę RTV, jeśli jest nisko postawiona. Jeżeli decydujecie się na kilka połączonych stolików kawowych, czyli stolik podwójny lub potrójny, to pamiętajcie, że różnica w wysokości pomiędzy nimi nie powinna być zbyt duża.

Najwyższy może być tej samej wysokości co siedzisko, drugi powinien być ok. 2 cm niższy, a trzeci do 3 cm niższy od drugiego. Ważne, by jednak każdy z nich zapewniał swobodę korzystania z blatu. Dobrze mogą sprawdzić się zarówno stoliki kawowe na nóżkach, jak i stelażach albo wyposażone w dodatkowe kółka. Różnorodne modele stolików kawowych znajdziecie na stronie: restilo.pl/stoliki-kawowe. Jeżeli potrzebujecie dodatkowego miejsca do przechowywania, to sprawdzi się stolik kawowy z szufladami albo otwieranym blatem wewnątrz którego można schować np. książki czy czasopisma. Model na metalowej podstawie z drewnianym blatem będzie pasować do stylistyki industrialnej, z kolei stolik z marmurowym blatem będzie odpowiedni do aranżacji glamour. Alternatywą do reprezentacyjnego wnętrza jest stolik ze szklanym blatem z chromowanym wykończeniem na brzegach i metalową, chromowaną podstawą.