Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2022
  • wyświetleń: 4546

Karta seniora dla pań 60 plus? Jest apel

Seniorzy z Bielska-Białej mogą liczyć na wsparcie poprzez korzystanie z karty seniora. Jak się okazuje, panie, które przeszły na zasłużoną emeryturę w wieku 60 lat, nie mogą jej otrzymać.

Senior
Karta seniora dla pań 60 plus? Jest apel · fot. pixabay.com


Jak poinformował bielski radny Andrzej Gacek, mieszkanka Bielska-Białej, która ukończyła 60 lat, zgłosiła problem odmowy wydania karty seniora.

Jak przypomina radny, w 2019 roku w mieście został przyjęty regulamin programu „Miejskie przyjazne dla seniorów”.

- Organizatorem Programu jest Miasto Bielsko-Biała, a jego celem jest wspieranie różnych form aktywności osób starszych, poprzez zwiększenie im dostępności do usług w zakresie kultury, sportu, rekreacji, edukacji i innej. W uchwale zostało zapisane, iż program jest adresowany do osób, które ukończyły 65. rok życia i są mieszkańcami Bielska-Białej. Z uwagi na fakt, że kobiety nabywają uprawnienia do przejścia na emeryturę po ukończeniu 60 lat wnioskuję o umożliwienie wydania karty seniora dla takich pań - zaapelował przedstawiciel bielszczan.

Do tego pomysłu bielski ratusz jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.