Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3048

Zmarł Grzegorz Czorny. "Był dla nas inspiracją"

w wieku 52 lat zmarł Grzegorz Czorny - aktor, animator kultury związany z Centrum Sztuki Kontrast oraz z bielską edycją Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej.

Grzegorz Czorny
Grzegorz Czorny · fot. Archiwum Centrum Sztuki Kontrast


- Pogrążeni w smutku i żalu informujemy, że 28 sierpnia w wieku 52 lat zmarł Grzegorz Czorny - wspaniały przyjaciel, wieloletni przewodniczący zarządu stowarzyszenia Centrum Sztuki Kontrast. Wrażliwy na piękno sztuki i uważny w relacjach z ludźmi był dla nas inspiracją zarówno w sprawach kultury, jaki i w tych zwykłych, codziennych. Osobistym przykładem przekonywał o wartości bezinteresownego działania, by świat był lepszy i piękniejszy. Będzie go nam brakowało! - napisało na swoim Facebooku Centrum Sztuki Kontrast.

- Wiadomość, która przyniosła ogromny, ogromny smutek. Odszedł Grzegorz Czorny. Aktor, instruktor teatralny, konferansjer, współprowadzący Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji, prezes Stowarzyszenia Centrum Sztuki Kontrast. Serdeczny Kolega, dobry, ciepły człowiek. Niech Jego Portret pozostanie w naszej pamięci - napisała na Facebooku Małgorzata Koniorczyk.

Msza pogrzebowa Grzegorza Czornego odbędzie w najbliższą środę 31 sierpnia, o godzinie 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.