bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2022
  • 27 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2140

Jest zgoda radnych na zaciągnięcie potężnego kredytu

200 milionów złotych. Kredyt w takiej kwocie chcą zaciągnąć władze Bielska-Białej. Większość bielskich radnych zgodziła się na tę propozycję.

pieniądze
Jest zgoda radnych na zaciągnięcie potężnego kredytu


Podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej radni głosowali nad propozycją zaciągnięcia kredytu długoterminowego w Europejskim Banku Inwestycyjnym w kwocie 200 milionów złotych na finansowanie planowanego deficytu budżetu Bielska-Białej.

Kredyt ma zostać zaciągnięty w związku z realizacją zadań inwestycyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć ujętych w Wieloletniej prognozie finansowej miasta Bielska-Białej na lata 2022 - 2045.

W uzasadnieniu do projektu uchwały w tej sprawie czytamy, że„bank współfinansuje przede wszystkim inwestycje związane z ochroną środowiska i klimatem, a także te wspierające lokalną gospodarkę i tworzenie nowych miejsc pracy. W przypadku Miasta Bielsko-Biała w ramach kredytu z EBI realizowane będą inwestycje wspierające poprawę sieci komunikacji miejskiej oraz mobilności, edukacji i zaplecza sportowego, efektywności energetycznej, ochrony środowiska, opieki zdrowotnej, budownictwa społecznego czy infrastruktury kulturalnej”.

Więcej na ten temat pisaliśmy [url= w tym artykule.

Podczas sierpniowej sesji rady nie doszło do dyskusji na ten temat. 15 radnych poparło tę propozycję, 8 wstrzymało się od głosu.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.