bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 765

Szpital Wojewódzki: nowy sprzęt dla Centralnego Bloku Operacyjnego

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej kupi nowy aparat do znieczulenia, który używany będzie w czasie zabiegów wykonywanych w Centralnym Bloku Operacyjnym. Sprzęt kosztuje 250 tys. złotych. Pieniądze na ten cel przekazał wojewoda śląski z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Sprzęt, który obecnie używany jest w Szpitalu Wojewódzkim ma już kilkanaście lat i wymaga wymiany.
Elżbieta Tomońska-Moskal, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, kierownik Centralnego Bloku Operacyjnego wyjaśniła, że aparat do znieczulenia to niezbędne wyposażenie stanowiska anestezjologicznego, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa pacjenta podczas operacji.

Umożliwia nie tylko znieczulenie i wentylację pacjenta, ale również monitoruje jego parametry życiowe, ułatwiając szybkie podjęcie bezpiecznych i skutecznych działań, mających na celu bezpieczeństwo chorego - powiedziała Tomońska-Moskal. 

Aparat kupiony zostanie do końca bieżącego roku. W 2021 roku w Centralnym Bloku Operacyjnym Szpitala Wojewódzkiego wykonano prawie 8 tysięcy zabiegów operacyjnych.

mp / bielsko.info
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.