bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1941

Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails w ostatni weekend sierpnia!

Miłośnicy kolarstwa górskiego z kraju i z zagranicy 26 i 27 sierpnia pojawią się w Bielsku-Białej i w Szczyrku, aby wziąć udział w otwartych Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails.

Zawody enduro
Zawody enduro · fot. Materiały prasowe organizatora


W ostatni weekend sierpnia w Bielsku-Białej i Szczyrku, miłośnicy kolarstwa górskiego - w szczególności jego grawitacyjnej odmiany, jaką jest enduro - będą mogli zobaczyć najszybszych zawodników z kraju i zza granicy ścigających się w otwartych Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails. Zawody te są jedyną w naszym kraju eliminacją do światowej serii enduro (Enduro World Series), co dodatkowo podnosi rangę imprezy.

Enduro zyskuje w ostatnich latach ogromną popularność. Powodem jest nie tylko rozwój odpowiedniej infrastruktury rowerowej w górach - jak np. trasy Enduro Trails w Bielsku-Białej i w Szczyrku - ale także sama forma tej dyscypliny. Enduro wybiera bowiem z kolarstwa górskiego to, co najfajniejsze: wycieczki z nieśpieszną eksploracją terenu i podziwianiem widoków oraz ściganie na najprzyjemniejszych, choć wymagających technicznie, odcinkach zjazdowych.

Zawody enduro
Zawody enduro · fot. Materiały prasowe organizatora


Wyścig enduro jest więc długą wycieczką po górach, składająca się z odcinków podjazdowych pokonywanych wspólnie, bez pomiaru czasu oraz zjazdowych odcinków specjalnych (tzw. OS-ów), pokonywanych indywidualnie, na czas (wygrywa zawodnik, który pokona zjazdy w najkrótszym czasie).

Tegoroczna wyścigowa wycieczka znów poprowadzona zostanie malowniczymi szczytami i graniami Beskidów, a zawodnicy pędzić będą w dół na czas po najlepszych trasach naszego regionu. Harmonogram i trasa zawodów zostanie podana do wiadomości w środę, 24 sierpnia, zawodnicy będą mogli się z nią zapoznać w czwartek i w piątek, a główny wyścig odbędzie się w sobotę. Listy startowe są już pełne.

Zawody enduro
Zawody enduro · fot. Materiały prasowe organizatora


Do oglądania przejazdów zapraszają organizatorzy zawodów, informując, że: leśne loże na trasach zawodów nie mają limitu miejsc i pomieszczą wszystkich kibiców (w środowym komunikacie określimy czas i najlepsze miejsca do kibicowania).
Aktualne informacje o zawodach dodawane będą tu:


Partnerzy strategiczni imprezy to: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który objął wydarzenie swym patronatem, Garmin Polska, Cavatina Hall, Murapol S.A. oraz Toyota Carolina Bielsko.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.